سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ Tuesday 23 July 2024

شهردار اهواز:

نفت در توسعه شهر مشارکت نمی کند

شهردار اهواز گفت: نفت در امر توسعه شهری و استانی مشارکت نمی کند و این موجب شده است که تنها آلایندگی‌ها و آلودگی‌های سهم خوزستان از این میزبانی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، موسی شاعری پیش از ظهر چهارشنبه در نشست تخصصی نقش گیاهان و آلایندگی ها در آلرژی های تنفسی پس از اولین بارش در شهر اهواز اظهار کرد: بعد از نخستین بارش و ایجاد مشکل برای جمعیت قابل توجهی از شهروندان اهوازی، دلیل این مشکل را پوشش گیاهی موجود در اهواز و حرص نامناسب آن بیان شد.

وی افزود: گیاه کنوکارپوس به شهر اهواز رنگ سبز بخشیده است اما با توجه به یک رنگ بودن آن در شهر ما خواستار تنوع گیاهی بیشتر در شهر هستیم.

شهردار اهواز گفت: در این راستا تعداد قابل توجهی نخل خریداری شد و کاشت نهال‌های بسیاری در برنامه ما در شهرداری وجود دارد.

شاعری با بیان اینکه یک مقاله علمی مبنی بر سمی بودن این گیاه وجود ندارد، بیان کرد: این گیاه در شهرهای دیگر نیز وجود دارد و چرا تنها در بارش اول این سموم منتشر می شود که این دو ایده این نظریه را رد می کند.

وی بیان کرد: ما در این راستا تأثیر آلایندگی‌ها را حذف کرده ایم و در صورتی که شاهد هستیم، سهم ما از نفت فقط آلایندگی و آلودگی‌ها است و این صنعت در قبال شهر اهواز به‌عنوان دومین کلان شهر کشور بسیار کم‌کاری کرده است.

شهردار اهواز با عنوان اینکه ما از آلودگی فلرها داریم آزار می بینیم، تصریح کرد: نفت سهم خود را از آلودگی‌ها به اهواز پرداخت نمی کند؛ در صورتی که هر جای دیگر این صنعت بود، نمی ‌توانست حق آلایندگی را پرداخت نکند.

شاعری گفت: برخی می گویند مدتی هست من به نفت حمله می کنم، درد من شخصی نیست بلکه شاهد این هستم که نفت عامل اصلی عقب افتادگی‌های اهواز شده است.

وی در خصوص مشکلات گیاه کنوکارپوس برای شبکه فاضلاب شهر اهواز بیان کرد: اکنون این شبکه فرسوده شده است و با نوسازی آن این مشکل نیز رفع خواهد شد.

شهردار اهواز گفت: اکنون به اندازه کافی این گیاه در شهر وجود دارد و باید برای افزایش تنوع گیاهی در شهر بیشتر تلاش کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of