یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ Sunday 23 June 2024

به مناسبت هفتم آبان سالروز فوران چاه 147 رگ سفید؛

پیام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران انتشار یافت

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پیامی به مناسبت هفتم آبان سالروز فوران و آتش سوزی چاه ۱۴۷ رگ سفید، یاد و خاطره دو تن از جان باختگان این شرکت در حین انجام وظیفه را گرامیداشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران در پیام مهندس سید عبداله موسوی با اشاره به نقش و جایگاه حفاری در صنعت نفت و تلاش و از خود گذشتگی حفارمردان در تولید نفت و گاز، گفت: از خود گذشتن زنده یاد فرزاد ارزانی و زنده یاد محمد سلیمی بیانگر تلاش خستگی ناپذیر مردان بی ادعای صنعت نفت و حفاری در راستای توسعه پایدار این صنعت راهبردی است.

وی صنعت حفاری را در ردیف صنایع پرخطر و توام با ریسک بالا در جهان عنوان و ضمن تجلیل و بزرگداشت یاد همکارانی که در حوادث هنگام کار در گذشتند افزود: هر چند رعایت استانداردها، ضوابط و مقررات ایمنی در این صنعت در پیشگیری و یا کاهش حوادث بسیار موثر است اما با این اوصاف با توجه به شرایط و رفتار چاه های نفت و گاز بروز حوادث در ستیز با طبیعت ناشناخته اجتناب ناپذیر می باشد.

موسوی تصریح کرد: به طور یقین روز آمدی و آگاهی کارکنان عملیاتی به آخرین یافته ها در مباحث ایمنی و نگهداری و تعمیرات دوره ای دستگاه های حفاری و تجهیزات مربوط به آن همسو با دقت عمل در مطالعات زمین شناسی، شناخت مخزن و فنی و مهندسی می تواند در کاهش بروز حوادث احتمالی موثر واقع شود.

مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران حادثه فوران و آتش سوزی چاه ۱۴۷ رگ سفید در گستره عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در مناطق نفتخیز جنوب را در نوع خود با توجه به فشار و شرایط مخزن کم نظیر دانست و گفت: در این رویداد ناگوار دو تن از همکاران شهادت گونه جان خود را از دست دادند و دستگاه حفاری ۹۵ فتح به کلی در آتش سوخت.

وی با اشاره به اینکه این حادثه در روز یکشنبه هفتم آبان ماه سال ۱۳۹۶ به وقوع پیوست، افزود: در این ارتباط بلافاصله با تشکیل کمیته بحران و بسیج تجهیزات و امکانات لازم و هم افزایی پیوسته میان متخصصان و کارکنان سختکوش عملیاتی، پشتیبانی و سایر بخش های شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب و ملی حفاری و با نظارت مستقیم مقام عالی وزارت نفت و مدیران و مسئولان شرکت ملی نفت ایران عملیات مهار و کنترل چاه در دستور کار قرار گرفت و پس از ۵۸ روز تلاش مداوم و شبانه روزی چاه سرکش مهار و ایمن سازی شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of