یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ Sunday 23 June 2024

استاندار خوزستان:

مردم را بر مدیران ترجیع می دهیم

دکتر شریعتی در اولین جلسه کمیسیون امور تعزیرات با بیان اهمیت پاسخگویی به استعلامات تعزیرات حکومتی گفت که مردم را بر مدیران ترجیح می دهیم .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان خوزستان ، اولین جلسه کمیسیون تعزیرات حکومتی استان خوزستان با حضور دکتر شریعتی استاندار خوزستان ، حسن زاده معاون اقتصادی و مسئولان مربوط در سالن جلسات استانداری برگزار گردید .

در این جلسه که مدیران کل دستگاههای مرتبط حضور داشتند ابتدا دکتر بیرانوندی از طریق نمایش دادن پاورپونتی به بیان موادی از قانون اشاره نمود و اهمیت برگزاری این جلسه را تشریح کرد .

وی سپس به شرح وظایف دستگاه های کاشف و ناظر پرداخت و وظایف این دستگاهها را یادآوری نمود . و با بیان صلاحیت های تعزیرات حکومتی از کمبود امکانات در این اداره کل نیز مطالبی بیان نمود و در پایان با گزارش عمکردی از ورود بیش از ۸۰۰۰ پرونده تخلفات در هفت ماهه اول سال ۹۸ اشاره نمود و گفت که متهمین در این مدت قریب به ۶۷ میلیارد و ۱۴۶ میلیون تومان توسط شعب تعزیرات حکومتی محکوم شده اند .

در ادامه و پس از بیان دیدگاههای مسئولین حاضر در جلسه دکتر شریعتی مطالبی را عنوان نمودند .

ایشان با بیان این که دستگاههای مربوطه موظفند در مدت قانونی پاسخ استعلامات شعب تعزیرات را بدهند گفت : در صورتی که پاسخی از سوی دستگاهی داده نشود و ما مجبور به برخورد باشیم بین مردم و مدیران مردم را ترجیح می دهیم و با مدیر خاطی برخورد می کنیم .

دکتر شریعتی تصریح کرد که در صورت عدم پاسخ استعلامات تعزیرات حکومتی مردم آسیب می بینند و توجیهاتی از قبیل نداشتن نیرو و امکانات از طرف مدیران برای اینجانب پذیرفته نیست و باید با تمام توان و امکانات برای رفع مشکل مردم تلاش کنند .

ایشان با بیان این که مدیران و مسئولان خود را جای مردم قرار دهند گفت دغدغه و رنج مردم را لمس نمائید چرا که در صورت لمس این دغدغه و رنج کار را سریعتر انجام می دهید .

استاندار خوزستان در پایان با بیان این که این جلسه هر دو ماه یکبار برگزار گردد کفت : اموال مردم را اموال خودمان بدانیم و احساس کنیم که تمام هست و نیست یک فرد همین است لذا نگذاریم که آسیبی به ضعفا برسد و ظلمی به کسی صورت پذیرد . در عین حال تعزیرات حکومتی در رسیدگی به پرونده ها با افرادی که تخلف می کنند و به معیشت مردم و نظام اقتصادی لطمه می زنند برخورد قوی و بازدارنده داشته باشند .

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of