شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ Saturday 20 April 2024

مدیرکل پست خوزستان:

۷۰۰۰۰ کارت سوخت در پست بلاتکلیف است

مدیرکل پست خوزستان گفت: ۷۰ هزا کارت سوخت بلاتکلیف در شبکه پستی داریم که صاحبان انها باید برای دریافت آن کارت ها مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، مهران حموله امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر واگذاری همه خدمات دولتی به بخش خصوصی، اظهارداشت: همه سازمان ها تکلیف دارند که خدمات را واگذار کنند که با توجه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت باید خدمات در این دفاتر ارائه شود.

وی تصریح کرد: همه کارهای پلیس + ۱۰ و خدمات قضایی باید در دفاتر خدمات انجام و اینها باید تجمیع شوند تا مردم برای انجام این کارها فقط به یک نقطه مراجعه کنند.

مدیرکل پست خوزستان با اشاره به مشارکت این نهاد در طرح های ملی‌ یادآور شد: طی یک سال گذشته ۶۰۰ هزار کارت سوخت در استان توزیع شده است.

حموله گفت: در بحث کارت های سوخت همچنان ۷۰ هزار کارت سوخت معطله وجود دارد که صاحبان آنها باید برای دریافت آنها مراجعه کنند.

وی با بیان این که ۱ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر برای دریافتن کارت ملی ثبت نام کردند، افزود: ۱ میلیون و ۴۲۰ هزار کارت ملی توزیع شد، اما۳۵ هزار کارت ملی معطله در شبکه پستی خوزستان وجود دارد که صاحبان آنها باید به دفاتر پستی مراجعه کنند.

مدیرکل پست خوزستان بیان کرد: طی چند سال اخیر تفاهم نامه‌ای بین پست و اداره کل حج و زیارت در زمینه توزیع گذرنامه امضا شدکه تاکنون ۱۴۶ هزار گذرنامه میان متقاضیان زیارت اربعین شده است.

بیشتر بخوانید

استاندار کرمان: خدمات پست در روستاها باید توسعه پیدا کند

سرانه مرسولات پستی استان کرمان به بیش از ۱۱ میلیون رسیده است

اخبار اربعین ۹۸| ۲ مرکز پست قرنطینه در خسروی راه‌اندازی شد

۳۳ میلیون مرسوله پستی در خوزستان جابه جا شد، ارائه ۴۰۰ خدمت در پست خوزستان

حموله ادامه داد: در طول یک سال گذشته ۱۸ میلیون مرسوله شامل نامه، بسته و امانت و خدمات نیابتی توسط پست در سطح باجه های پستی دریافت و به اقصا نقاط کشور و کشور های خارجی ارسال شده است.

وی با بیان این که به همین میزان حدود ۱۵ میلیون مرسوله از کشور و دنیا به خوزستان وارد شده ،گفت: در مجموع ۳۳ میلیون مرسوله به خوزستان وارد و خارج شده است.

مدیرکل پست خوزستان با اشاره به ارائه خدمات پایه و خدمات نیابتی توسط شبکه پستی استان، اضافه کرد: مهمترین آنها خدمات ثبت اسناد است که از صفر تا صد آن توسط پست انجام می شود و در مجموع بیش ۴۰۰ نوع خدمت به مردم ارائه می دهیم.

“ستاپ” اولویت نخست پست خوزستان، پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی مرکز مکانیزه تفکیک مرسوله های پستی

حموله گفت: ما همگام با جامعه جهانی پست توانستیم فناوری ها را از منابع ملی و استانی تأمین کنیم که سیستم رهگیری مرسولات پستی و راه اندازی سیستم امضاء الکترونیک از نمونه فناوری های شبکه پستی هستند.

وی افزود: همچنین بانک اطلاعاتی کد ملی و کد مکان از دیگر کارهای فناورانه ما است که این بانک را بر روی نقشه آوردیم که موزعین پستی دقیقا بر مبنای نقشه های مکانی می روند.

مدیرکل پست خوزستان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اولویت های این نهاد، یادآور شد: یکی از اولویت های ما پیاده سازی طرح تحول ستاپ (سکوی تجارت الکترونیک پست) است که نیاز اساسی کسب و کارهای جدید در بحث تجارت الکترونیک است.
بودجه ۱۰ میلیارد تومانی مرکز مکانیزه مرسولات پستی خوزستان، رشد ۱۱۰ درصدی خرید و فروش اینترنتی در طرح ستاپ

حموله با بیان این که۱۱ کمیته در این خصوص تشکیل شده که مهمترین آنها کمیته مدیریت نشانی است، افزود: در بحث توسعه زیرساخت‌ها ایجاد مرکز مکانیزه در دستور کار وجود دارد که خوشبختانه این طرح ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و از این طریق عملیات رهسپاری ما مکانیزه می شود.

وی گفت: ۱۰۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح پیش بینی شده که تاکنون تامین آن انجام و در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل پست خوزستان ادامه داد: در طرح تحول ستاپ رشد ۱۱۰ درصدی خرید و فروش اینترنتی رخ داده و تا پایان برنامه ششم باید این طرح به صورت کامل اجرا شود.
ارسال ۸۵۰ هزار بسته اینترنتی در شبکه پستی خوزستان، ۱٫۵ میلیارد تومان به هوشمند سازی توزیع نامه رسان اختصاص داده شده

حموله بیان کرد: در بحث خدمات الکترونیکی و خرید و فروش اینترنتی در یک سال گذشته ۸۵۰ هزار بسته اینترنتی از طریق ۲۹۰ فروشگاهی که مشترک ما هستندبه خارج استان ارسال کردیم. همچنین ۲ میلیون بسته خرید اینترنتی نیز به استان وارد شده است.

وی با اشاره به نوسازی تجهیزات پستی موزعین پستی خوزستان یادآور شد: نوسازی تجهیزات پستی نامه رسان ها مانند خدمات موتوری تا مهرماه انجام خواهد شد و ۱،۵ میلیارد تومان به هوشمند سازی توزیع نامه رسان اختصاص داده شده است.

گردش مالی ۸۰ میلیاردی خرید اینترنتی در استان، خوزستان شاگرد اول مدرسه پست

مدیرکل پست خوزستان با اشاره به تجهیز نامه رسان ها به دستگاه پوز، گفت: در سال گذشته ۸۰ میلیارد تومان گردش مالی خرید اینترنتی بوده است و جزو اولین استان ها هستیم که نامه رسان ها مجهز به پوز شدند. همچنین نامه رسان ها به گوشی هایهوشمند و نزدیک به ۷۵۰۰ نامه رسان مجهز به گوشی هوشمند شدند.

حموله اضافه کرد: در بحث ict روستایی ۱۶۰ خودرو در حال انجام مبادله خطوط پستی هستند و در بحث حذف کاغذ نزدیک به ده میلیون رسید مشتری را حذف کردیم و ۹۵ درصد رسید مشتریان ما الکترونیکی است. همچنین خرید و فروش اینترنتی نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

تحویل ۱۷۶ هزار گذرنامه به متقاضیان اربعین حسینی، پست تحریم نیست

وی با اشاره به خدمات پست خوزستان به زائران اربعین حسینی، بیان کرد: در طول سه ساله اخیر توافق نامه های خوبی به حج و زیارت داشتیم و در گام اول ۱۷۶ هزار گذر نامه به دست گیرندگان رساندیم.

مدیرکل پست خوزستان با بیان این که ما خدمات به زایران حسینی را در دو مرز شلمچه و چذابه را تقویت می‌کنیم، افزود: ما خدمات امانت مردم را در مرز چذابه و شلمچه انجام می دهیم که تاکنون۱۵۰۰ مدرک مانند شناسنامه و کارت ملی و گذر نامه از مردم مفقود شده بودند که جمع آوری و در سامانه ای تحت عنوان «پست یافته» قرار داده شدند.

حموله در پاسخ به پرسش سوالی درباره تاثیر تحریم بر پست، عنوان کرد: ۱۷۶ کشور ارتباط پستی به جز اسراییل مبادله پستی داریم، اما پست به جز اسراییل در هیچ کشوری تحریم نیست و تحریم ها تاثیری بر پست ندارد و هیچ گونه مبادله پستی با اسراییل نداریم.

وی گفت: ما هیچ بسته پستی را باز نمی کنیم بلکه گمرک در پست مستر است و امانت های خارجی باز شده و ارزش گمرکی آنها بررسی می شود.

مدیرکل پست خوزستان با بیان این که یکی از برکات شبکه پستی، اشتغال زایی و برون سپاری در حوزه ارتباطات بوده است، افزود:۸۵۰ دفتر پیشخوان خدمات دولت و ict روستایی و دولتی در خوزستان داریم که۴۵۰ دفتر پیشخوان شهری و ۳۲۰ دفتر ict روستایی و ۸۰ دفتر دولتی هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of