شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ Saturday 20 April 2024

استاندار خوزستان:

اهواز از نظر فاضلاب و مدیریت، بدترین شرایط را در بین شهرهای استان دارد

استاندار خوزستان بیان کرد: اهواز مهم‌ترین شهر خوزستان است اما از نظر فاضلاب و مدیریت، بدترین شرایط را در بین دیگر شهرهای استان دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی دوشنبه شب در جلسه تخصصی آب و فاضلاب استان خوزستان اظهار کرد: طولانی شدن پروژه‌ها و عدم پیشرفت قابل ملاحظه فیزیکی آنها همیشه به دلیل نبود بودجه و اعتبار نیست.

وی به طولانی شدن اجرای پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب اهواز اشاره و بیان کرد: به رغم تأمین اعتبار و اختصاص بودجه به این حوزه، همچنان این پروژه به اتمام نرسیده است در صورتی که در دیگر کلان‌شهرها مانند تبریز، شیراز و اصفهان انجام شده است.

استاندار خوزستان افزود: در استان با نوعی مسمومیت پول مواجه هستیم چرا که پول تخصیص داده می‌شود اما کاری انجام نمی‌شود.

شریعتی تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان اعلام کرده بود تا نیمه نخست سال جاری، پنج تصفیه‌خانه شهری را در استان به بهره‌برداری برساند اما اکنون تنها تصفیه‌خانه شادگان را به بهره‌برداری رسانده است.

وی بیان کرد: اهواز مهم‌ترین شهر خوزستان است اما از نظر فاضلاب و مدیریت، بدترین شرایط را در بین دیگر شهرهای استان دارد.

استاندار خوزستان با تاکید بر حضور مدیران در جلسات زیست‌محیطی گفت: موضوع محیط‌زیست با توجه به شرایط استان بسیار حائز اهمیت است و مدیران باید حتماً در جلسات حضور داشته باشند.

شریعتی از آغاز مجدد جلسات و نشست‌های مقابله با سیل خبر داد و افزود: با توجه به آغاز فصل پاییز و بارندگی‌ها، جلسات مقابله با سیل به صورت مستمر در استان برگزار خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of