دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ Monday 20 May 2024

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان:

تخلیه و بارگیری کالا در بندر امام خمینی ۵۹ درصد افزایش یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به تخلیه و بارگیری ۲۳ میلیون تن انواع کالا در بندر امام خمینی(ره) از رشد ۵۹ درصدی آن نسبت به ۶ ماهه سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس دوشنبه گفت: بندرامام خمینی(ره) از بنادر بزرگ کشور است که ۸۰ درصد کالاهای اساسی کشور را تامین کرده است.

وی با اشاره به تخلیه و بارگیری ۲۳ میلیون کالا در ۶ ماهه نخست سال جاری اظهار داشت: از این میزان ۹ میلیون از آن مرتبط به کالاهای اساسی بوده است و در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته رشد ۵۹ درصدی نشان می دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اشاره به اینکه این مجتمع بزرگ تجاری صرفا محلی برای تخلیه و بارگیری کالا نیست افزود: با جذب صنایع و کارخانجات به محلی برای فرآوری مواد خام و ایجاد ارزش افزوده تبدیل شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به افزایش شمار کشتی های ورودی به مجتمع بندری امام خمینی(ره) تصریح کرد: به همان میزان که عملیات فشرده و پرحجمی برای تسریع در تخلیه و خروج کالاهای اساسی در بخش خشکی این مجتمع بزرگ بندری صورت می پذیرد، در بخش دریایی نیز معادل همین حجم خدمات به شناورهای رو به افزایش ورودی ارائه می گردد.

ه گزارش ایرنا مجتمع بندری امام خمینی (ره) یکی از بنادر مهم کشور است که در استان خوزستان واقع است. این بندر با ۳۸ اسکله فعال به طول هفت کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در بندر امام خمینی (ره) مستقر است.
بندرامام خمینی (ره) در اواسط نهمین دهه از آغاز فعالیتش، اکنون به عنوان یکی از مهم ترین قطب های حمل و نقل منطقه ای به ایفای نقش می پردازد، این بندر در سال ۱۳۹۰ پس از تغییر رژیم حقوقی خود از یک بندر عادی به منطقه ویژه اقتصادی و الحاق اراضی مجاور، هم اکنون با ۱۱ هزار هکتار مساحت و ۱۱ پست اسکله فعال، بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی کشور محسوب می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of