دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ Monday 25 September 2023

مدیرکل امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

حل مشکلات کارگری هپکو و نیشکر هفت‌تپه در دستور کار است

مدیرکل امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مشکلات کارگران هپکو اراک و مسایل کارگری نیشکر هفت تپه شوش ۲ معضل بزرگ در حوزه کارگری کشور هستند که امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده این مشکلات حل شوند.

به گزارش ایرنا سید محسن دلبری روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در اهواز بیان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دارا بودن هشت معاونت، تنها وزارت خانه کشور است که بیش از ۵۰ درصد افراد جامعه مخاطب آن هستند.
وی ادامه داد: شرایط عمومی کشور، وضعیت بودجه و تحریم ها واقعیت های جامعه است و در این زمینه با چالش هایی روبه رو هستیم.
دلبری گفت: ما نیز در وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پرداخت حقوق جاری کارکنان برخی مواقع دچار چالش هستیم.
وی در ادامه بیان کرد:بالاترین آمار مشمولان قانون کار متعلق به خوزستان است که این مساله باید با توجه به وجود کارخانه های متعدد در این استان حل شود؛ از سویی دیگر لازم است که آمار مقرری بگیران در حوزه بیکاری کاهش یابد.
دلبر، با قدردانی از مدیرکل سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: از سرپرست جدید درخواست می شود تا همدلی و آرامش را در این اداره کل برقرار کند؛ وی اختیارات کاملی دارد و باید با استاندار خوزستان و مدیران این مجموعه تعامل کامل داشته باشد.

معاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین با انتقاد از نحوه استقبال خود در این سفر بیان کرد: تاکنون شاهد چنین استقبال بدی در خوزستان نبودم که این مساله جای تعجب دارد.

در این آیین ارسلان غمگین به عنوان سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان معرفی و از سیدنور محمدپور مدیرکل پیشین این اداره کل تجلیل شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of