یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ Sunday 23 June 2024

استاندار خوزستان :

دولت زمان اجرای مصوبه فروردین ۹۶ را تمدید کند

استاندار خوزستان خواستار تمدید مصوبه ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۶ هیئت دولت با عنوان «مشخص کردن وظایف دستگاه‌ های مختلف برای رفع مشکلات خوزستان» تا پایان سال ۱۴۰۰ شد.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان خوزستان گفت: این مصوبه نشانه اهتمام دولت به استان خوزستان و رفع مشکلاتی است که شهروندان در حوزه ریزگردها، آب و فاضلاب، کشاورزی و محیط زیست با آنها رو به رو هستند.

وی ادامه داد: با وجود مشکلات بودجه ای اما شاهد توجه دولت به منابع مالی برای اجرای این مصوبه در استان خوزستان هستیم.

نماینده عالی دولت از مهم ترین بند این پروژه را طرح آبرسانی غدیر عنوان کرد و گفت: در این مصوبه تنها بندی که اجرایی نشد طرح ۵۵۰ هکتاری است که وزارت نیرو برای تخصیص آب آن زیر بار نمی رفت تا اینکه سازمان برنامه و بودجه کشور به موضوع ورود کرد و موافقت این وزارتخانه برای جلب کرد.

استاندار خوزستان در بخش دیگری از این نشست به پروژه فرودگاه جدید اهواز در اتوبان اهواز- ماهشهر اشاره کرد و گفت: بخشی از سرمایه گذاری در این پروژه از طریق فروش زمین کنونی فرودگاه اهواز تامین خواهد شد.

شریعتی تصریح کرد: این فرودگاه در راستای بهبود شاخص های حمل و نقل در استان انجام می شود و در همین راستا تجهیزات لازم برای انجام پرواز از اهواز با شرایط جوی نامناسب هم تامین و نصب شده است.

وی با ابراز نگرانی از وضعیت جاده های استان، افزود: خوشبختانه دولت اهتمام خوبی برای این موضوع نسبت به استان دارد که از جمله آن اعتبار ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریالی به جاده اهواز- ایذه است.

استاندار خوزستان همچنین به ضرورت اجرای بزرگراه رامهرمز- بهبهان از سمت اهوزا به شیراز تاکید کرد و گفت: تکمیل این پروژه به یک هزار و ۵۰۰ ریال اعتبار نیاز دارد که با موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همراه بود تا در سال ۱۳۹۹ این مسیر نیز به بهره برداری برسد.

شریعتی همچنین مسیر سوسنگرد- چذابه را یکی از اولویت های استان به ویژه در ایام اربعین دانست و گفت: تا کنون برای این پروژه ۲۰۰ میلیارد ریال درنظر گرفته شده اما تکمیل آن به ۳۰۰ میلیارد ریال دیگر نیاز داشت که معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه بودجه کشور با ابلاغ آن موافقت کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of