یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ Sunday 3 December 2023

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان :

عقب ماندگی خوزستان آنقدر بالا است که خدمات دولت به چشم نمی آیند

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: در بخش های زیر ساختی استان خدمات خوبی ارائه شده اما عقب ماندگی خوزستان آنقدر بالا است که خدمات دولت به چشم نمی آیند.

به گزارش خبرنگار مهر، کیامرث حاجی زاده پیش از ظهر امروز دوشنبه در جلسه برآورد خسارات زلزله مسجد سلیمان که با حضور دستگاه های متولی برگزار شد ، اظهار کرد :بودجه هایی برای زیرساخت های استان دریافت و خدمات خوبی ارائه شده است، اما عقب ماندگی خوزستان به قدری زیاد است که این خدمات به چشم مردم نمی آیند.

وی نخست به سیلاب فروردین اشاره کرد و افزود : در سیل اخیر چون اعتقاد به کار عملیاتی داشتیم نقش مجری را به جای مدیریت اجرا کردیم

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان بیان کرد: کارگروه مقابله با سیلاب در مرداد ماه برای پیشگیری از وقوع سیل زمستان پیش رو برگزار و هشدارهای لازم به دستگاه های متولی داده شده است.

حاجی زاده محرومیت زدایی و زلزله مسجد سلیمان را ۲ مساله جداگانه دانست و تصریح کرد : رسیدگی به این شهرستان وظیفه مسئولان است؛ این زلزله می تواند بهانه ای برای محرومیت زدایی این شهرستان برای اخذ بودجه شود .

وی در خصوص کمک های دولت به زلزله مسجد سلیمان گفت :وظیفه ما مدیریت عادلانه کمک ها است و باید نظارت بر توزیع عادلانه در شهرستان انجام و موارد را به صورت محرمانه به استانداری اعلام کنند .

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان اذعان کرد: کارشناسی ها باید در شهرستان انجام و برای پردازش، ارزیابی و اصلاح به مدیریت بحران ارسال و به تایید این اداره برسد تا از طریق مدیریت بحران در اختیار استاندار و دولت گیرد و به این علت برآورد خسارات طول کشید.

حاجی زاده به تشکیل کمیته استانی و بازرسی میدانی تاکید و تشریح کرد : باید نماینده استانداری، اداره کل امور روستایی، معاون راه و شهرسازی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، بنیاد مسکن، زمین شناسی و لرزه نگاری در شهرستان مستقر و ارزیابی را تا آخر هفته به پایان برسانند.

وی با بیان اینکه قبل از وقوع زلزله بیمه روستایی با همکاری بنیاد برکت و استاندار کل شهرستان را بیمه کرده اند، گفت :باید این موارد شناسایی و از ظرفیت بیمه برای پرداخت خسارات استفاده شود.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان برای اسکان موقت خانوارهایی که در اسکان اضطراری هستند، تاکید کرد : ۵۱ واحد برای اسکان موقت خانوارهایی که در اسکان اضطراری هستند اجاره شده که باید سریع به این واحدها منتقل شوند.

وی در پایان خبر از بودجه جاده ای چهار شهرستان مسجد سلیمان، گلگیر، بوریه و دهدز داد و اضافه کرد :به شهرداری های این چهار شهرستان که جاده های آنها بافت های فرسوده دارند و عامل تصادف زیادی هستند، ماشین آلات اختصاص داده می شود و هرچه سریعتر برای بازسازی جاده ها باید مجهز شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of