یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ Sunday 23 June 2024

معاون شبکه مخابرات منطقه خوزستان :

ایذه از بن‌بست ارتباطی‌ بیرون‌ می آید

معاون شبکه مخابرات منطقه خوزستان گفت : مشکل قطعی خطوط تلفن شهرستان ایذه در زمان‌های خاص ، با وصل شدن فیبرنوری از ایذه به اندیکا تا حدود زیادی برطرف می‌شود.

عبدالرحمن حری روز سه‌شنبه در حاشیه آئین تودیع و معارفه رئیس اداره مخابرات ایذه به ایرنا گفت: سال گذشته کابل فیبر نوری بین شهرستان‌های ایذه و باغملک چندبار قطع شد که براثر آن ارتباطات تلفنی ایذه مختل شد.

وی افزود: دلیل بروز این مشکل این است که شبکه فیبر نوری ایذه در بن‌بست قرار دارد و فقط از سمت شهرستان باغملک تأمین می‌شود لذا در عمل با بروز مشکلاتی مانند قطع کابل فیبر نوری، با قطعی آنتن‌های تلفن همراه و ثابت در ایذه مواجه می‌شدیم.

معاون شبکه مخابرات منطقه خوزستان راه حل این مسئله را وصل شدن فیبر نوری ایذه به اندیکا دانست و تصریح کرد: با انجام این پروژه، دیگر با قطعی‌های اینچنینی مواجه نخواهیم شد و در صورت ایجاد مشکل برای یک خط، از خط جایگزین استفاده خواهد شد.

وی افزود: پیمانکاران این پروژه که با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال و در مدت ۲ ماه به انجام خواهد رسید نیز مشخص شده‌اند و برای شروع کار منتظر مجوز اداره راه و شهرسازی و راهداری هستیم.

حری مسیر اجرای این پروژه را ۴۵ کیلومتر اعلام کرد و گفت: در سالیان گذشته قسمتی از این طرح از ایذه تا دهستان پیان به انجام رسیده است.

مهر و دی و بهمن سال گذشته بر اثر قطع شدن کابل فیبر نوری شهرستان ایذه، مشکل جدی برای خطوط تلفن همراه ایذه به وقوع پیوست و شاهد چند ساعت قطعی آنتن‌های تلفن همراه و ثابت بودیم.

ظهر امروز با حضور معاون شبکه مخابرات استان خوزستان جلسه تودیع و معارفه رئیسان جدید وسابق اداره مخابرات ایذه برگزار شد، در این جلسه از زحمات مظفر عالیپور تقدیر و حسن اسکندری بویری به عنوان رئیس جدید این اداره معرفی شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of