یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ Sunday 23 June 2024

خادمان امام رضا(ع) از خانواده شهید سعید زارع تجلیل کردند

خادمان حرم امام رضا(ع) به دیدار خانواده شهید سعید زارع از شهدای مظلوم عملیات تروریستی ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۹۷ اهواز رفتند و از آنان تجلیل کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، خادمان حرم نورانی حضرت ثامن‌الحجج علی بن موسی‌الرضا(ع) همزمان با دهه کرامت به شهر میانرود در استان خوزستان سفر کردند.

خادمان امام رضا(ع) در سفر به شهر میانرود به دیدار خانواده شهید سعید زارع از شهدای مظلوم عملیات تروریستی ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۹۷ اهواز رفتند.

در این دیدار که در فضایی آکنده از معنویت و عطر و بوی شهادت انجام شد، پدر، مادر، همسر، برادران و خواهران شهید سعید زارع از شهدای مظلوم عملیات تروریستی اهواز حضور داشتند.

خدام آستان قدس رضوی در این دیدار با ادای احترام به مقام شامخ شهدا، از خانواده شهید سعید زارع از شهدای مظلوم عملیات تروریستی اهواز تجلیل کردند.

همچنین در این برنامه معنوی از سوی خدام حرم رضوی هدایای حرم حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) به خانواده شهید سعید زارع اهدا شد.

در همین ارتباط رضا زارع برادر شهید سعید زارع اظهار داشت: خیلی خوشحالیم که خادمان امام رضا(ع) به خانه ما تشریف آوردند و منزل شهید را منور کردند.

وی افزود: از خدا می‌خواهم در این ایام فرخنده و مبارک برادر عزیزم شهید سعید زارع را میهمان سفره اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا(ع) کند.

پاسدار شهید سعید زارع فرزند غلامرضا در تاریخ یکم مهر ماه سال ۱۳۶۷ به عنوان ششمین فرزند در شهر میانرود خوزستان دیده به جهان گشود و شادی را برای خانواده خود به ارمغان آن آورد.

وی در بهمن ماه سال ۱۳۹۲ در سپاه پاسداران استخدام شد، حضور در سپاه را برای خودش افتخار می‌دانست، دوست داشت با لباس پاسداری شهید شود که به آرزویش رسید.

شهید سعید زارع در لشکر ۷ ولیعصر(عج) و در گردان رزم خدمت می‌کرد، خیلی به سپاه و شغل پاسداری علاقه داشت و بارها این موضوع را برای اطرافیان بیان کرد.

در اسفندماه سال ۱۳۹۰ عقد کرد و با برگزاری یک مراسم ساده در سال ۱۳۹۱ زندگی مشترک‌ خود را با همسرش زیر یک سقف آغاز کرد.

در زمان هجوم تکفیری‌ها به کشورهای اسلامی ۲ بار به سوریه رفت تا از حرم حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه خاتون(س) دفاع کند که در این راه برخی از دوستانش از جمله شهید مهدی نظری و شهید محمد کیهانی به شهادت رسیدند.

 بار نخست در سال ۱۳۹۳ به سوریه اعزام شد که نزدیک به ۴۰ روز ماند و سال ۱۳۹۴ نیز نزدیک به ۵۶ به نبرد با دشمنان پرداخت. زمانی که خواست برای بار سوم به سوریه برود التماس می‌کرد که او را ببرند.

شهید زارع تنها یک روز قبل از تولدش، در صبح روز شنبه ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۹۷ در رژه نیروهای مسلح در اهواز که به مناسبت هفته دفاع مقدس در بلوار قدس برگزار شد، حضور داشت که هدف تیر تروریست‌ها قرار گرفت و به همراه ۲۲ نفر دیگر از جمله سردار شهید علی لویمی‌باقری، سردار شهید حسین منجزی، شهید امید فرجی‌زنگنه، سرباز شهید مهران زرافشان، سرباز شهید سعید کریمی، سرباز شهید نبی دریس، سرباز شهید علی سلمانوند و سرباز شهید امید نریمیسایی به شهادت رسید.

پیکر پاک شهید سعید زارع از شهدای مظلوم عملیات تروریستی ۳۱ شهریور پس از تشییع باشکوه و کم نظیر در اهواز به همراه پیکر پاک شهید حسین ولایتی‌فر به دزفول منتقل شد تا در دیار سردار شهید سید جمشید صفویان آرام بگیرد.

پیکر پاک پاسدار شهید سعید زارع به همراه پاسدار شهید حسین ولایتی‌فر در دزفول تشییع شد و پس از آن در گلزار شهدای امامزاده اسحاق ابراهیم(ع)  شهرک انقلاب واقع در شهر امام در همسایگی عموی شهیدش یعنی شهید عظیم زارع آرام گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of