دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ Monday 20 May 2024

استاندار خوزستان :

مدیران ضد بخش خصوصی باید کنار بروند

استاندار خوزستان گفت: مدیرانی که به سرمایه گذار و بخش خصوصی محل نمی گذارند و اهمیت نمی دهند و نیاز و اولویت مملکت را تشخیص نمی دهند باید کنار بروند.

به گزارش مهر، غلامرضا شریعتی عصر شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: اهتمام به تسهیل شرایط اقتصادی برای بخش خصوصی و بهبود فضای کسب و کار بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: یکی از دلایلی که استان خوزستان از نظر بهبود فضای کسب و کار مشکل دارد این است که اهتمام لازم برای حل مشکلات بخش خصوصی وجود ندارد و مدیران تنها پشت میز نشسته‌اند تا بخش خصوصی به دنبال آنها بیاید.

استاندار خوزستان عنوان کرد: گاهی اوقات سرمایه گذاران بخش خصوصی من را برای دیدن مدیران مختلف استان واسطه می‌کنند و می‌گویند که به رغم دوندگی‌های مختلف نتوانسته‌اند مدیر مربوطه را ملاقات کنند.

شریعتی با انتقاد از بروکراسی طولانی ادارات دولتی برای صدور مجوزهای لازم و معطل کردن بخش خصوصی تأکید کرد: تعارفات مرسوم باید کنار گذاشته شود و مدیرانی که به سرمایه گذار و بخش خصوصی محل نمی‌گذارند و اهمیت نمی‌دهند و نیاز و اولویت مملکت را تشخیص نمی‌دهند باید کنار بروند.

وی ادامه داد: ایراد ما در انتصابات مدیران دولتی در خوزستان آن است که مدیران را انتخاب می‌کنیم که تنها در حوزه داخلی مجموعه خود تخصص دارند.

استاندار خوزستان بیان کرد: این تنها یک بخش قضیه است و بخش دیگر آن است که مدیر مربوطه بتواند خود را با شرایط استان تطبیق دهد و گره‌ای در روند توسعه استان ایجاد نکند، بلکه گره گشا باشد.

شریعتی افزود: نگاه مدیران در سرمایه گذاری بخش خصوصی باید نگاهی بلند مدت و معطوف به آینده باشد و نباید منافع بلند مدت استان را فدای منافع زودگذر کرد.

وی بیان کرد: مدیران باید نسبت به آثار دستورات و تصمیمات و بخش نامه‌ها بر جامعه و شرایط اقتصادی و بخش خصوصی توجه لازم را داشته باشند.

استاندار خوزستان ادامه داد: مدیرانی که به جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی نمی آیند و یا از آن فرار می‌کنند خود را عقل کل حساب می‌کنند و خوزستان ظرفیت داشتن این مدیران را ندارد.

شریعتی با بیان اینکه مدیران عقل کل به درد خوزستان نمی‌خورند، یادآور شد: این روند باید اصلاح شود و مدیرانی که در جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی حضور پیدا نکنند موضوع به وزیر مربوطه آنها اطلاع داده و با آنها برخورد می‌شود.

وی افزود: اگر این روند اصلاح شود که حضور آنها در جلسات مؤثر باشد وگرنه در غیر این صورت استان به آنها نیازی ندارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of