یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ Sunday 3 December 2023

جمال انصاری:

دستور اجرای حکم پرونده قاچاق ۳۶ هزار کولر گازی صادر شد

رییس سازمان تعریرات حکومتی از صدور دستور اجرای حکم پرونده قاچاق ۳۶ هزار کولر گازی خبر داد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم؛ جمال انصاری امروز در حاشیه همایش سراسری قوه قضاییه در محل مجتمع شهید بهشتی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پرونده قاچاق ۳۶ هزار کولر‌گازی اظهار کرد: پرونده در فرآیند اجراست و دستورات اجرایی لازم برای آن صادر شده است و هیچ مانع دستوری، حقوقی یا توجیه برای توقف وجود ندارد.

وی درباره اظهارات آقای آوایی مبنی بر درخواست گروه کارشناسی برای بررسی اسناد ارائه شده در این پرونده و این مطلب که محکوم مدعی شده است در دادگاه بدوی و تجدید نظر اسناد پذیرفته نشده است، تصریح کرد: بررسی این گروه منافی با اجرای رأی نیست ما ممکن است برای تاخیر تجویز داشته باشیم اما برای توقف اجرای حکم اصلا نداریم و استان فرآیند اجرای حکم را به‌صورت کامل اجرا می‌کند؛ خیلی از محکومین می‌توانند چنین ادعایی داشته باشند.

وی افزود: رأی در حال حاضر از دید ما یک رای قطعی است و دستور توقفی بای اجرای آن وجود ندارد و به استان ابلاغ شده است؛ استان هم فرآیند اجرا اعم از تعیین و تکلیف کالا و وصول جریمه را انجام می‌دهد؛ آقای آوایی مهلتی داده بودند که این مهلت در حال انقضا است و هیچ دستور توقفی در پرونده وجود ندارد.

انصاری در پاسخ به این سؤال که آیا تیم کارشناسی مورد‌نظر ادعاهای مطرح شده در این زمینه را وارد دانسته است، گفت: از نتیجه کار کارشناسی اطلاع ندارم؛ در سایر پرونده‌های دیگر که کم و زیادش به دلیل احقاق حق مهم نیست. موضوعی تحت عنوان بررسی کارشناسی یا ماده ۲۳ آیین‌نامه سازمان تعزیرات داریم که به موجب آن در مورد احکام قطعی‌ای که توسط سازمان تعزیرات صادر می‌شود آقای وزیر اجازه دارند، بررسی کنند؛ این بررسی فقط برای الان نیست و در گذشته هم بوده است در آینده هم ممکن است وجود داشته باشد.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: اینکه بررسی آیا به توقف آراء و این رأی منجر شده باشد، نبوده و رای در حال اجراست.

وی درباره آخرین وضعیت اصلاح قانون تعزیرات گفت: تقریبا می‌توان گفت اصلاح قانون را داریم از مراجع مختلف مانند مجلس شورای اسلامی و هم شورای هماهنگی اقتصادی قوا و هم انعکاس به مقامات پیگیری می‌کنیم؛ مستحضرید که ما مرجع اعلام و ارسال و پیگیری و ارسال هستیم و مرجع تعیین تکلیف آنها هستند؛ نمی‌توان گفت لابی اما تمام تلاش ما این است که سازمان بتواند به شکل رفتاری خود را پاسخگوتر به مردم نشان دهد و این امر نیازمند روزآوری مقررات ماست؛ این مقررات در گذشته پاسخگو بود اما با اقتضائات فعلی کمتر پاسخ می دهد به همین دلیل مصر هستیم و در دبیرخانه شورای هماهنگی یکسری قوا با دستور مقامات در حال. پیگیری هستیم و امیدواریم قبل از پایان عمر مجلس شورای اسلامی به روزآمدی قانون برسیم.

انصاری در رابطه با رأی برنج‌های تقلبی فروشگاه شهروند بیان کرد: پرونده در حال بررسی است و هنوز رأی صادر نشده است زیرا آنها مدعی انجام کار کارشناسی جامع‌تر بودند البته کار کارشناسی اولیه که انجام گرفته بود این ادعای مترتب را تأیید کرده بود که فرآیندش اطلاع‌رسانی شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of