سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ Tuesday 3 October 2023

آیت‌الله محسن حیدری :

عقب‌ماندگی اهواز نسبت به دیگر کلانشهرهای کشور بسیار است

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: عقب‌ماندگی و کمبودهای سطح اهواز به ویژه نسبت به دیگر کلانشهرهای کشور بسیار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، آیت‌الله محسن حیدری امروز در مراسم معارفه شهردار اهواز که با حضور معاون امور عمرانی وزیر کشور برگزار شد، با اشاره به این‌که برای داوری یک مسئله سه نوع نگاه خوش‌بینانه، بدبینانه و واقع‌بینانه وجود دارد، اظهار داشت: واقع‌بینانه عادلانه‌ترین نوع نگاه برای قرب است که در سطح خوزستان و اهواز نیازمند آن هستیم.

وی با اشاره به خدمات گسترده در سطح اهواز در مدت ۴۰ ساله اخیر، بیان کرد: در این مدت توسعه خوبی در سطح خوزستان صورت گرفت و مدیران نیز خدمات بسیاری را ارائه کردند که جای تشکر و قدردانی دارد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به نواقص و کاستی‌ها در کنار خدمات ارائه شده اشاره و افزود: از واقعیت تا مرحله ایده‌آل فاصله بسیاری وجود دارد و همه با کمک دولت، بخش خصوصی، مسئولان و نخبگان باید بتوان کمبودها را برطرف کرد.

وی با بیان این‌که احداث سدها از جمله اقدامات خوب در استان خوزستان است، خاطرنشان کرد: اگر سدها وجود نداشتند شاهد فاجعه‌های بسیار بزرگی بودیم. طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری اقدا با برکت دیگری است که با تکمیل آن شاهد برکات بسیاری برای استان می‌شویم.

آیت‌الله حیدری به عقب‌ماندگی استان خوزستان و افزایش آن بعداز هشت سال جنگ تحمیلی، اظهار داشت: باوجود گذشت ۳۰ سال از اتمام جنگ تحمیلی خوزستان همچنان با آثار جنگ دست و پنجه نرم می‌کند. از جمله رهاوردهای جنگ نیز مناطق حاشیه‌نشین هستند که نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر در آنها سکونت دارند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که در سطح استان و اهواز در دوران جنگ تحمیلی توسعه‌ای را شاهد نبودیم، ادامه داد: در دیگر استان‌های کشور قدم‌های خوبی برداشته شد، دولتمردان در دوران بعد از جنگ در زمینه بازسازی باید به خوزستان توجه ویژه‌ای می‌داشتند که انجام شد. بازسازی‌های انجام شده نیز بیشتر به ماله‌کشی شباهت دارد.

وی با اشاره به خدمات شهرداران سابق، مجموعه استانداری‌ها و مدیران در حوزه مدیریت شهری اهواز، عنوان کرد: عقب‌ماندگی و کمبودهای سطح اهواز به ویژه نسبت به دیگر کلانشهرهای کشور بسیار است. رسیدن اهواز به قافله توسعه دارای لوازم و شرایط است که جمله آنها می‌توان به بکارگیری مدیران جوان و انقلابی اشاره کرد.

آیت‌الله حیدری با بیان این‌که هر زمان که جوانان میدان‌دار صحنه‌ها بودند شاهد توسعه و برکات بسیار بودیم، بیان کرد: غفلت از مدیران جوانی سبب عقب‌نشینی شده است که در همین راستا تصمیم ارزشمند شورای شهر اهواز مبنی بر انتخاب شخصی جوان، انقلابی و با برنامه برای سکان‌داری اهواز را ارج می‌‌نهیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به نقش قابل توجه بدنه شهرداری در موفقیت و عملکرد شهردار اشاره و خاطرنشان کرد: در توسعه اهواز همه باید همکاری لازم را داشته باشند. از آقای کتانباف شهردار سابق اهواز نیز به پاس کارهای ارزشمند در سطح اهواز تقدیر و تشکر می‌کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of