شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ Saturday 17 April 2021

پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان نفت آبادان آغاز شد

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت آبادان گفت: پذیرش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان نفت (امام خمینی) آبادان با توجه به شرابط خاص فراگیری ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستان آغاز شده است.

نصراله حسونی‌بحرینی در گفت‌گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:بخش یک ویژه این بیمارستان با ۲۳ تخت بستری برای پذیرش بیماران آماده شده است و هفت بیمار کرونایی در این بخش بستری شدند.

وی افزود:بخش دوم ویژه بیماران کووید ۱۹ نیز با ۱۸ تخت بستری آماده است و در صورت اعلام نیاز دانشکده علوم پزشکی آبادان به تخت بیشتر این بخش فعال خواهد شد.

حسونی‌بحرینی افزود: طبق مصوبه اول شورای تامین آبادان، بیمارستان نفت به عنوان معین بیمارستان طالقانی آبادان ،پس از تکمیل ظرفیت این بیمارستان پذیرش بیماران کرونایی را آغاز کرده است.

وی افزود:کادر درمان بیمارستان امام خمینی(ره) نفت آبادان، در کنار دیگر جهادگران عرصه درمان تمام توان خود را برای بستری و خدمت به بیماران کرونایی در این شهرستان بکار گرفته‌ اند.

بیمارستان امام خمینی(ره) نفت آبادان(OPD) در سال ۱۳۰۶ هجری شمسی با ظرفیت ۲۵۲ تخت‌ با بخش‌های اصلی درمانی تاسیس و خدمات بهداشتی درمانی را به جمعیت زیرپوشش صنعت نفت ، آغاز و سپس به ۵۰۰ تخت‌ ارتقا داده شد.

به گفته معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی روند بستری بیماران در منطقه جنوب غرب خوزستان افزایشی شده است و تعداد بیماران بستری کووید ۱۹ در بیمارستان طالقانی آبادان نسبت به چهار هفته قبل پنج برابر شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of