شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ Saturday 17 April 2021

خوزستان اواخر هفته بارانی می‌شود

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: هوای بیشتر مناطق خوزستان از اواخر وقت روز چهارشنبه هفته جاری، با نفوذ سامانه بارشی از غرب کشور ، بارانی می‌شود.

محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های خروجی هواشناسی ، این سامانه بارشی تا روز شنبه ۹ اسفند در بیشتر مناطق خوزستان فعال‌ خواهد بود.

وی گفت:وزش باد متوسط گاهی تندباد لحظه‌ای ،احتمال ریزش تگرگ در برخی نقاط و بارش برف در ارتفاعات خوزستان از پیامدهای سامانه بارشی پیش رو است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: تا روز سه‌شنبه هفته جاری پدیده غالب در خوزستان مه رقیق صبحگاهی است و وزش باد متوسط در مناطق جنوبی ، ساحلی و شرقی خوزستان دور از انتظار نیست.

سبزه زاری افزود:در ۲ روز آینده افزایش دمای ۲ تا سه درجه در خوزستان وجود دارد ضمن آنکه احتمال وقوع رگبار پراکنده در مناطق جنوبی خوزستان نیز هست.

وی گفت: تا چهار روز آینده آب‌های شمال غرب خلیج فارس مواج و توفانی خواهد بود از این رو از صیادان ودریانوردان خوزستانی خواسته می‌شود در روزهای پیش رو به دریا نروند.

در شبانه روز گذشته آغاجاری با ۲۵.۳ و. دهدز با ۱.۲ درجه بالای صفر به ترتیب بیشترین و کمترین دمای هوا را در خوزستان داشتند.

دمای اهواز نیز در این مدت بین ۱۶ و ۶.۸ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of