شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ Saturday 23 January 2021

فرمانده انتظامی خوزستان :

شایعه‌سازان در زمان اجرای محدودیت‌ها رصد می شوند

فرمانده انتظامی خوزستان از برنامه‌ریزی برای مقابله با تهدیدها و آسیب‌ها در حوزه اجرای طرح جدید محدودیت‌های کرونایی در استان خبر داد.

سردار سیدمحمد صالحی در جلسه هماهنگی اعمال محدودیت‌های جدید کرونا در خوزستان که در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی برای اجرای برنامه‌های محله‌محور با هدف قطع زنجیره شیوع کروناویروس اظهار کرد: این طرح از روز شنبه در سطح خوزستان اجرا خواهد شد. سرعت بخشیدن به مدیریت و پیشگیری از گسترش بیماری، افزایش سطح تعامل و همکاری و هم‌افزایی بین دستگاه‌های متولی در اجرای طرح، ایجاد وحدت رویه در اقدام‌ها و نحوه ایجاد محدودیت در فعالیت‌ها و ترددها و محدودسازی ورود خودروهای غیربومی به شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی از اهداف اجرای این طرح است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: تمهیدات لازم نیز برای مدیریت تجمع‌های غیرقانونی در رابطه با تبعات اجرای طرح اندیشیده شده است.

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: جریان‌سازی رسانه‌های ضدانقلاب در خصوص اعمال محدودیت‌های جدید، تلاش معاندین در راستای ناکارآمد نشان دادن نظام از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی، تعرض به کارکنان مستقر در مبادی ورودی و خروجی شهرها و نافرمانی و ممانعت از اجرای محدودیت‌ها، برخی از تهدیدها و آسیب‌های اجرای این طرح هستند که برای هر کدام از این موارد برنامه‌ای داریم.

وی با اشاره به اقدامات اجرایی ناجا افزود: در حوزه ترافیک، عوامل پلیس راه و راهور در ورودی و خروجی شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی مستقر خواهند شد. هماهنگی با دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی ترافیک برای ایجاد تسهیلات و روان‌سازی رفت و آمد، بهره‌گیری از دوربین‌های معابر و میادین اصلی شهرها برای اعمال جریمه هوشمند و اطلاع‌رسانی در خصوص محدودیت‌ها و وضعیت محورهای مواصلاتی نیز برخی از اقدامات نیروی انتظامی بوده‌اند.

صالحی بیان کرد: برنامه‌ریزی برای استقرار واحدهای انتظامی و یگان‌های امداد در ورودی و خروجی شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی برای پشتیبانی از عوامل پلیس راه، راهور و سازمان‌های خدماتی، جلوگیری از اقدامات غیرقانونی خودجوش مردمی در انسداد ورودی شهرها، پیش‌بینی نیروی کافی برای تامین امنیت در مناطق احتمالی تجمع و تعرض به ویژه در مراکز درمانی و بهداشتی و راه‌اندازی و استقرار ایستگاه‌های ایست بازرسی موقت در شهرهای قرمز و نارنجی بر اساس ضرورت برخی از اقدامات در حوزه انتظامی هستند.

وی در خصوص اقدامات در حوزه اطلاعاتی و کنترل اصناف نیز بیان کرد: رصد و پایش تحرک گروهک‌ها و معاندین و شناسایی و برخورد با عوامل انتشاردهنده شایعه در جامعه در زمان اجرای طرح انجام خواهد شد.

فرمانده انتظامی خوزستان افزود: در حوزه فضای مجازی و عملیات روانی نیز رصد مستمر سایت‌های خبری ضدانقلاب و معاندین در رابطه با اجرای طرح و رصد مستمر فضای مجازی در خصوص شایعه‌پراکنی در دستور کار است.

وی با اشاره به موانع و مشکلات اجرای این طرح در حوزه ترافیک گفت: پلاک خودروهای شهرستان کارون، باوی و حمیدیه نیز مانند اهواز، ایران ۱۴ است و در طرح‌های قبلی، کنترل خودروهای با این پلاک جهت خروج از اهواز با مشکل مواجه بود. پلاک خودروهای منطقه آزاد اروند نیز در کل استان خوزستان تردد می‌کنند و همه آن‌ها پلاک‌های شخصی ایران ۳۳ هستند که شناسایی محل سکونت آن‌ها از طریق پلاک امکان‌پذیر نیست مگر با اخذ مدارک و کنترل خودرو که موجب ترافیک سنگین می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of