پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ Thursday 29 October 2020

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان:

هیچ توجیهی در عدم پرداخت تسهیلات به خسارت‌دیدگان سیل پذیرفته نیست

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور نیاز است نسبت به تسهیل کار سیل زدگان جدیت بیشتری از سوی بانک‌ها صورت پذیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، امید بن عباس در نشست جذب تسهیلات بانکی خسارت دیدگان سیل ۹۸ اهواز و کارون، بیان کرد: هیچ توجیه یا بهانه‌ای در پرداخت نشدن تسهیلات به خسارت‌دیدگان پذیرفته نیست.

وی ادامه داد: در شهرستان کارون برخی بانک‌ها تک شعبه هستند لذا از نظر عملکردی از دیگر شعب عقب‌تر هستند. بنابراین باید نسبت به تقویت این شعب اقدام شود و اگر لازم است از اهواز کمک گرفته شود یا اینکه پرونده‌ها میان شعب مختلف توزیع شوند تا سرعت کار افزایش یابد.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان در ادامه گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور نیاز است نسبت به تسهیل کار مردم جدیت بیشتری از سوی بانک‌ها صورت پذیرد چرا که در شرایط فعلی با تسریع در امور و پرداخت تسهیلات می توان‌بخشی از آلام خسارت دیدگان را تسکین بخشید.

بن عباس از آنچه عملکرد ضعیف صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان در معرفی خسارت دیدگان به بانک‌ها نامید، انتقاد کرد و افزود: عملکرد این دو دستگاه در معرفی خسارت دیدگان از سیل ۹۸ در زمینه پیگیری از بانک‌های عامل، برگزاری نشست کمیته بررسی خسارت و رفع موانع پرداخت تسهیلات رضایت‌بخش نیست.

وی در خاتمه گفت: مسئولان این دو دستگاه باید وقت بیشتری را برای معرفی افراد مشمول تسهیلات اختصاص می‌دادند تا در فرصتی که دولت برای جبران خسارت در نظر گرفته است، استفاده لازم صورت می‌گرفت. لذا به این دستگاه‌ها یک ماه فرصت داده می‌شود تا نسبت به معرفی خسارت دیدگان اقدام کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of