جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ Friday 25 September 2020

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

عملکرد ضعیف شهرداری اهواز و کارون در بارندگی اخیر قابل توجیه نیست

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: عملکرد ضعیف شهرداری اهواز و کارون در بارندگی و آب‌گرفتگی اخیر قابل توجیه نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی حسینی زاده پیش از ظهر سه‌شنبه در نشست آخرین وضعیت اقدامات انجام شده در خصوص بازسازی و جبران خسارت ناشی از بارندگی شدید و آب‌گرفتگی در خوزستان اظهار کرد: با توجه به اینکه خوزستان استانی بحران‌خیز است و اهواز نیز با توجه به مخاطراتی که به خاطر وضعیت آب و فاضلاب و شرایط شهری خود دارد، این امر به یک معضل مضاعف‌تری در حوزه استان خوزستان تبدیل شده است.

وی افزود: متأسفانه وقتی اتفاقی مانند سیل و آب‌گرفتگی به وقوع می‌پیوندد در ابتدا کارهای امدادی انجام می‌شود و پس از آنکه همه کارها را چه کامل و چه ناقص انجام دادند؛ مسائل و معضلات و نگرانی‌های ما از حیث بهداشت و بیماری‌های واگیر آغاز می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: دستورات خوبی از سوی استاندار خوزستان برای رفع مشکلات شهرهای اهواز، کارون، آبادان و خرمشهر داده شد اما متأسفانه انتهای قضیه عملیات، نتیجه خیلی خوبی در برخی شهرداری‌ها اتفاق نیفتاد.

حسینی زاده بیان کرد: البته در آبادان و خرمشهر رضایت نسبی وجود داشت اما در حوزه کارون و اهواز خیلی کار درست انجام نشد و همچنان مشکلات در بحث لایروبی و آهک پاشی وجود دارد؛ نقدها بر عملکرد این شهرداری کاملاً صحیح است و در خصوص عملکرد نادرست حوزه‌های شهرداری و جمع‌آوری لجن و نخاله‌ها کارون اهواز هیچ توجیهی نمی‌توان داشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of