یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ Sunday 23 June 2024

مدیر کل هواشناسی خوزستان:

اهواز رکوردار بارندگی شد

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: شهرستان اهواز با بارش ۵۹.۲ میلیمتر در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین میزان بارش در استان خوزستان را به خود اختصاص داد.

محمد سبزه زاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بارش ۲۴ ساعت گذشته استان خوزستان اظهار کرد: میزان بارش‌ها تا ساعت ۰۹:۴۵ صبح امروز به ترتیب در اهواز۵۹.۲ میلیمتر، ایذه ۲۲.۷ میلیمتر، دهدز ۱۳.۴ میلیمتر، بندرماهشهر ۱۱.۸ میلیمتر، آبادان ۱۱.۷ میلیمتر، حسینیه ۲.۳ میلیمتر، بهبهان ۲ میلیمتر، شادگان ۱.۳میلیمتر، آغاجاری ۰.۹ میلیمتر، امیدیه، آغاجاری، رامهرمز، گتوند هرکدام ۰.۵ میلیمتر و مسجدسلیمان ۰.۲ میلیمتر گزارش شده است.

وی ادامه داد: میزان بارش در برخی نقاط دیگر نیز مانند مال آقا ۲۹ میلیمتر، شیوند ۲۸ میلیمتر، قلعه تل ۲۵ میلیمتر، سوسن هشت میلیمتر، صیدون ۶ میلیمتر و امامزاده عبدالله ۴ میلیمتر بوده است.

مدیر کل هواشناسی خوزستان با بیان این که حداکثر دمای استان در آغاجاری ۳۴ درجه سانتیگراد و حداقل دمای استان در دهدز با ۱۰ درجه سانتیگراد است گفت: بیشینه و کمینه دمای اهواز نیز بین ۱۸.۶ درجه سانتیگراد تا ۳۳.۴ درجه سانتیگراد در نواسان است.

وی افزود: در بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی با گذر موج ضعیفی طی اواسط امروز تا اواخر فردا چهارشنبه و در برخی نقاط استان رگبار و رعد و برق و تندباد لحظه ای پیش بینی می‌شود و از روز پنجشنبه تا اوایل هفته آینده جو پایداری را در استان خواهیم داشت.

برچسب‌ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of