یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ Sunday 23 June 2024

ظرفیت اسکان و تغذیه۳۰۰ هزار زائر در مرز شلمچه فراهم است

رییس کمیته تغذیه ، اسکان و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین خوزستان با بیان اینکه ۲۰۰ هزار ظرفیت تغذیه روزانه زائران در مرز شلمچه فراهم است گفت: امکانات لازم برای اسکان و استراحت شبانه ۱۰۰ هزار زائر نیز در موکب‌های مستقر در این گذرگاه مرزی مهیا شده است.

حجت الاسلام سیدمحمود موسوی یکشنبه در مرز شلمچه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هیچگونه کمبودی در موکب های برپا شده در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا مرز شلمچه وجود ندارد افزود:

بیش از این نیز ظرفیت پذیرایی و اسکان در موکب های برپا شده در مرز شلمچه پیش بینی شده است و مشکل و کمبودی وجود ندارد.

رییس کمیته تغذیه ، اسکان و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین خوزستان افزود: آب و غذا به اندازه کافی در موکب های برپا شده در خاک عراق نیز تامین شده است ضمن اینکه برای خدمت رسانی به زائران در مسیر برگشت نیز پیش بینی لازم صورت گرفته است.

وی به افزایش پنج تا ۶ برابری جمعیت زائران اربعین در مرزهای شلمچه و چذابه نسبت به اربعین پارسال اشاره کرد و گفت: یک هزار و ۵۰۰ موکب در ۲ مرز شلمچه و چذابه ، جاده های مرزی و شهرهای مختلف خوزستان شبانه روز به زائران خدمت رسانی می کنند و پذیرایی از زائران در این موکب ها تا پایان ماه صفر شبانه روز ادامه دارد.

به گزارش ایرنا علاوه بر ۴۰۰ موکب مردمی برپا شده در مرز شلمچه ، حسینیه ها ، مساجد و اردوگاه‌های خرمشهر و آبادان نیز برای اسکان زائران اربعین آماده شده است.

حرکت زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و همچنان ادامه دارد.

به گفته فرمانده مرزبانی خوزستان بیش از ۹۰۰ هزار زائر اربعین تاکنون از مرزهای شلمچه و چذابه به عتبات عالیات سفر کرده اند و بیش از ۲۵۰ هزار نفر نیز به کشور بازگشته‌اند.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

مرز شلمچه میزبان زائران اربعین از اقصی نقاط ایران اسلامی و بسیاری از کشورهاست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of