سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ Tuesday 23 July 2024

تردد ۱۵۴ هزار زائر از مرز شلمچه طی ۲۴ ساعت اخیر؛ عبور زائران ۴ برابر شد

فرماندار شهرستان خرمشهر به تردد ۱۵۴ هزار زائر از طریق پایانه مرزی شلمچه طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره و گفت: در همین راستا شاهد افزایش بیش از ۴ برابری تردد زائران از طریق مرز شلمچه هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، کورش مودت امروز در حاشیه بازدید از پایانه مرزی شلمچه به تردد بالغ بر ۷۴۰ هزار نفر زائر از این گذرگاه اشاره و اظهار داشت: از ۴۸۰ هزار زائر عازم عتبات عالیات، ۳۴ هزار نفر آنها زائر خارجی هستند.

وی به تردد ۱۵۴ هزار زائر از طریق پایانه مرزی شلمچه طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره و گفت: در همین راستا شاهد افزایش بیش از ۴ برابری تردد زائران از طریق مرز شلمچه هستیم.

فرماندار شهرستان خرمشهر هدف از توقف در تردد زائران را روان‌سازی عبور زائران امام حسین(ع) و ممانعت از ازدحام جمعیت در این پایانه به صورت موقت برشمرد و ادامه داد: کمبود وسایل نقلیه در بخش شلمچه عراق از جمله مشکلات موجود است که با تدایر اتخاذ شده، اتوبوس‌هایی انتقال و به دنبال انتقال ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر به این بخش هستیم.

وی با اشاره به گرمای هوا در پایانه مرزی شلمچه و نیاز زائران به آب آشامیدنی، افزود: آب شرب بسته‌بندی شده توسط بنیاد مستضعفان، شرکت ملی حفاری، پتروشیمی و صنایع فولاد تأمین و بین زائران توزیع می‌شود.

مودت ضمن اشاره به استقرار سه بیمارستان صحرایی در مرز شلمچه، گفت: زائران اباعبدالله الحسین(ع) در حال حاضر از طریق گیت‌های پایانه مرزی عازم عتبات عالیات هستند و اگر شاهد افزایش بیش از حد جمعیت زائران باشیم، گیت‌های اضطراری نیز باز می‌شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of