سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ Tuesday 23 July 2024

افزایش جمعیت زائران اربعین ۹۸ / نیاز جدی زائران به آب آشامیدنی در خاک عراق

سرکنسول ایران در بصره با اشاره به افزایش جمعیت زائران اربعین ۹۸ گفت: زائران در خاک عراق به آب آشامیدنی نیاز جدی دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مرز شلمچه، احمد سیاهپوش در نشست ستاد اربعین استان خوزستان در پایانه مرزی شلمچه اظهار داشت: هماهنگی لازم با طرف عراقی در زمینه بهداشت، تغذیه و اسکان زائران در بالاترین سطح خود انجام شد.

وی افزود: به دلیل افزایش جمعیت زائران برخی ظرفیت‌های پیش‌بینی شده جوابگو نبوده و هر چند ‌ایران در این خصوص تلاش و کمک‌های فراوانی انجام داده است.

سرکنسول ایران در بصره با تاکید بر نیاز جدی زائران به آب آشامیدنی در خاک عراق اظهار داشت: برای حل مشکل زائران در تلاش هستیم بنابراین از استان‌های معین خوزستان انتظار داریم برای تامین آب آشامیدنی و اتوبوس وارد عمل شوند و خوزستان را یاری کنند. ضمن اینکه خودروهای پیش بینی شده برای انتقال زائران از بخش عراقی شلمچه تا نجف جوابگوی سیل جمعیت زائران نیستند.

سیاهپوش افزود: خودروهایی که زائران را در خاک عراق جا به جا می‌کنند به دلیل ازدحام جمعیت امکان نزدیک شدن به مرز را ندارند و فعالیت آنها به سختی انجام می‌شود.

وی گفت:کمک‌های انجام شده جوابگوی نیاز زائران در خاک عراق نبوده و با توجه به فراوانی جمعیت زائرانی که هر لحظه هم بر تعدادشان افزوده می‌شود نیست باید تلاش کرد تا این مشکلات به حداقل برسد.

سرکنسول ایران در بصره افزود: برای حل مشکلات زائران دست کمک به سوی استان خوزستان و استان‌های معین دراز می کنیم و آنها باید پای کار بیایند تا مشکلات زائران را حل کنند.

سیاهپوش اظهار داشت: زائران اربعین روز پنجشنبه شرایط سختی را در خاک عراق پشت سر گذاشتند و زائران در هر جا استراحت می‌کردند این در حالیست که زائر ایرانی باید امنیتش تامین شود.

وی بیان کرد: امسال با توجه به فراوانی جمعیت زائران و استقبال گسترده از سوی مردم طبیعی است که دچار مشکل شویم. ظرفیت‌ها در برخی بخش ها جوابگوی خیل جمعیت زائران نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of