شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ Saturday 24 February 2024

مدیر کل دامپزشکی خوزستان:

کشتارگاه دام ماهشهر پلمب شد

مدیر کل دامپزشکی خوزستان گفت: کشتارگاه دام شهرستان ماهشهر به علت رعایت نکردن مسائل بهداشتی پلمب شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی دامپزشکی استان خوزستان مصطفی کنارکوهی اظهار داشت: با توجه به نواقص فنی و غیر بهداشتی بودن کشتارگاه با حکم دادستان، کشتارگاه دام ماهشهر پلمب شد.

وی افزود: این کشتارگاه از سالن پیش سرد کن بهره نمی برد ضمن اینکه این کشتارگاه ایجاد آلودگی محیطی را نیز در پی داشت که پس از بررسی و مشاهده نواقص بهداشتی و فنی در کشتارگاه دام در راستای حفظ امنیت غذایی شهروندان، دادستان شهرستان ماهشهر دستور پلمپ این واحد را صادر کرد.

مدیر کل دامپزشکی خوزستان گفت: رعایت نشدن اصول بهداشتی باعث انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام می شود و ضرورت تامین سلامت و امنیت غذایی شهروندان موجب تعطیلی کشتارگاه از سوی اداره کل دامپزشکی گردید.

وی افزود: هماهنگی لازم برای تامین گوشت شهروندان ماهشهر از کشتارگاه دام خرمشهر صورت گرفته است و امیدواریم با رفع نواقص به زودی شاهد بازگشایی کشتارگاه دام شهرستان ماهشهر باشیم.

کنار کوهی تصریح کرد: با هماهنگی صورت گرفته، کشتار دام‌های ماهشهر برای تامین گوشت قرمز مورد نیاز شهروندان در کشتارگاه های شهرهای همجوار از جمله کشتارگاه صنعتی دام خرمشهر انجام می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of