چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ Wednesday 17 July 2024

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان:

برگزاری دوره‌های غیرقانونی، رسما کلاهبرداری از مردم است

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: متاسفانه هر فردی که خواسته، ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون تومان از مردم پول جمع می‌کند و یک دوره برگزار می‌کند، سپس یک مدرک هم دست مردم می‌دهد که این کار و برگزاری این دوره‌های غیرقانونی، رسما کلاهبرداری است.

به گزارش ایسنا، افشین حیدری در مجمع انتخاب رییس هیات پرورش‌اندام و بدنسازی خوزستان که امروز (۱۳ مهرماه) در اهواز برگزار شد، اظهارکرد: امروز به لطف خدا و پیوست مجامعی که طی هفته گذشته در استان خوزستان برگزار کردیم، بخش اعظمی از هیات‌ها ساماندهی شدند. امیدوارم در ادامه نیز تکلیف ریاست آن هیات‌هایی که به صورت سرپرست اداره می‌شوند نیز مشخص شود. همچنین به زودی مجمع هیات نجات‌غریق خوزستان برگزار خواهد شد.

وی با بیان این‌که نظارت و رصد عملکرد هیات‌های ورزشی یکی از مهم‌ترین موضوعات مدنظر اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان است، عنوان کرد: باید از ظرفیت‌های قانونی استفاده کنیم تا باشگاه‌های فعال در این حوزه بتوانند موفق شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان بیان کرد: روحیه پهلوانی و اخلاق‌مداری را در ورزش دنبال می‌کنیم و از آقای قاسمی، رییس جدید هیات بدنسازی و پرورش اندام استان می‌خواهم حرمت پیشکسوتان این رشته، استفاده از ظرفیت همه مربیان و اساتید و کمک به ورزشکاران برای این‌که بتوانند به خوبی خود را در دنیا معرفی کنند، مدنظر قرار دهد. خوزستان استعدادهای بسیاری دارد و باید از آن‌ها حمایت کنیم.

وی گفت: دغدغه‌ای که در استان خوزستان وجود دارد، این است که نهادهای نظارتی بارها به ما در خصوص موضوعاتی که در برخی باشگاه‌ها اتفاق می‌افتد، تذکر داده‌اند. در این زمینه نیز کارگروهی تشکیل شد ولی با توجه به این‌که این کارگروه در زمان سرپرستی آقای قاسمی بود، کارها آن طور که مدنظر بود، پیش نرفتند. به هر حال مجموعه‌های نظارتی استان بسیار پیگیر این موضوع هستند و امیدوارم هر چه سریع‌تر کارگروهی که از قبل برنامه‌ریزی آن صورت گرفته، تشکیل شود و کار بازدید و نظارت بر این باشگاه‌ها صورت بگیرد.

حیدری بیان کرد: خانواده‌ها فرزندان‌شان را به امید این‌که نظارت لازم بر باشگاه‌ها صورت می‌گیرد، دست ما می‌سپارند. بنابراین خواهش من این است که تشکیل این کارگروه به صورت ویژه در دستور کار قرار بگیرد.

وی عنوان کرد: همچنین متاسفانه دوره‌هایی در استان خوزستان برگزار می‌شود که نه مجوز درستی دارند و نه انسان‌های دارای صلاحیتی این دوره‌ها را برگزار می‌کنند. یکی از این دوره‌ها هفته گذشته برگزار شد که قطعا از طریق مراجع قضایی این موضوع را پیگیری می‌کنیم. باید فکر اساسی به حال این موضوع کرد. متاسفانه هر فردی که خواسته، ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون تومان از مردم پول جمع می‌کند و یک دوره برگزار می‌کند، سپس یک مدرک هم دست مردم می‌دهد که این کار و برگزاری این دوره‌های غیرقانونی رسما کلاهبرداری است. برگزاری کلاس باید در چهارچوب قانون و هماهنگ با بخش آموزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان باشد. دوره‌ای که هفته گذشته برگزار شد، حتما پیگیری خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان خطاب به قاسمی، گفت: از ظرفیت همه استفاده شود. ضمن این‌که اعضای مجمعی که امروز یکپارچه به شما رای دادند، این اختیار را دارند که روی عملکرد شما نظارت داشته باشند و اگر از عملکرد شما راضی نبودند، می‌توانند خواهان جلسه فوق‌العاده باشند. امیدوارم همه ما با هم و کنار هم بتوانیم فرصت ورزش کردن را برای مردم خوزستان فراهم کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of