سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ Tuesday 23 July 2024

استاندار خوزستان:

قدرت آفرینش‌گری و اعتماد به نفس کودکان تقویت شود

استاندار خوزستان گفت: کودکان امروز نقش‌آفرینان عرصه توسعه و تکامل جامعه فردای ایران هستند؛ بنابراین در کنار خلاقیت شایسته است که قدرت آفرینش‌گری و اعتماد به نفس کودکان نیز تقویت شود.

به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی امروز، ۱۳ مهر ۹۸ در آیین آغاز هفته ملی کودک در اهواز اظهار کرد: آغاز هفته کودک را به فال نیک می‌گیرم و به تلاش صادقانه و عالمانه همه فعالان عرصه خطیر تعلیم و تربیت و پرورش خلاقیت کودکان ارج می‌گذارم.

وی با بیان اینکه کودکان بخشی از سرمایه‌های ملی و اجتماعی ما هستند افزود: حساسیت و خلاقیت امروز در موضوع پرورش و تربیت و آموزش کودکان با ترسیم فرداهای روشن برای دستیابی به توسعه پیوند خورده است زیرا کودکانِ امروز نقش‌آفرینان عرصه توسعه و تکامل جامعه فردای ایران هستند.

شریعتی ادامه داد: امیدواریم که هفته ملی کودک نقطه‌ای جهت بازشناسی عمیق‌تر نسبت به اهمیت مواجهه با دنیای کودک و نگرش جامعه در ابعاد مختلف تربیتی، آموزش، بهداشتی، محیط زیست، فرهنگی و هویتی نسبت به کودکان و مرور آسیب‌شناسی سیاست‌های گذشته در این وادی و تلاش در مسیر دستیابی به شیوه های نوین خلاق و کارآمد باشد.

استاندار خوزستان ادامه داد: خلاقیت در اغلب کودکان به صورت بالقوه وجود دارد و مساله مهم در این زمینه بسترسازی و ایجاد زمینه‌های مبتنی بر دانش روانشناسی جهت تبلور خلاقیت و شناخت دقیق نیازهای کودکان است.

شریعتی یادآوری کرد، در بحران سیل در خوزستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اهتمام جدی در مسیر امداد فرهنگی و تقویت فضای روحی کودکان اقدامی شایان تقدیر انجام داد. ارج نهادن به فضای فکری و فرهنگی کودکان، عزم جدی و فراگیری را می‌طلبد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of