سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ Tuesday 23 July 2024

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان:

جلوی طرح های اشتغالزایی بدون توجیه اقتصادی گرفته شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان گفت: هر طرحی که فاقد توجیه اقتصادی باشد، باید محکم مقابل آن ایستاد و از اجرای آن جلوگیری کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، نورالله حسن زاده ظهر شنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان اظهار کرد: با توجه به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «رونق تولید» نامگذاری شده است، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نقش محوری را در حوزه اشتغال بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه مشکلات باید روشنگری و با تلاش مرتفع شود، افزود: نباید کاری کنیم که تولید کننده و سرمایه گذار را از بین برد چرا که اگر این افراد نباشد، اشتغال و کارگری نیز نخواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با بیان اینکه در دولت های مختلف برای ایجاد اشتغال طرح های مختلفی اجرا شده که انحرافات و مشکلاتی داشته است، تصریح کرد: در دولت اطلاحات طرح خوداشتغالی اجرا شد که در خوشبینانه ترین حالت تنها ۱۰ درصد به اشتغالزایی کمک کرد و در دولت گذشته نیز، طرح بنگاه های زودبازده انحرافاتی داشت.

حسن زاده با عنوان اینکه نباید در بحث ایجاد اشتغال روستایی عجله کرد، بیان کرد: هر طرحی که توجیه اقتصادی نداشته باشد، باید محکم مقابل آن ایستاد و از اجرای آن جلوگیری کرد.

وی گفت: باید برنامه ریزی کرد تا منابع محدود و کمیاب را به پروژه های اصلی و اولویت دار اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های سید نور محمد پور، ارسلان غمگین به عنوان سرپرست اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان معارفه شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of