شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ Saturday 24 February 2024

با توجه به شرایط اقتصادی؛

توزیع شیر رایگان در مدارس بعید است

رئیس سازمان دانش‌آموزی خوزستان گفت: توزیع شیر رایگان در مدارس به تصمیم دولت بستگی دارد و بعید است با توجه به شرایط اقتصادی، شیر رایگان در مدارس توزیع شود.

علیرضا مسرور در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: نسبت به سال گذشته تلاش می‌کنیم که پایگاه‌های تغذیه سالم بیشتری را ساماندهی و مدیران مدارس را متقاعد کنیم که برای بوفه مدارس مجوز تهیه کنند و الزامات تهیه بوفه را که داشتن محیط مناسب و استانداردهای لازم است، در نظر بگیرند.
وی با بیان اینکه کتابچه اقلام مجاز خوراکی پیش از این تهیه و در اختیار مدیران مدارس قرار داده شده است، گفت: فروش غذاهای فست فودی، تنقلات مانند چیپس، پفک و کرانچی، انواع ساندویچ‌ها به‌جز ساندویچ تخم مرغ، انواع یخمک، نوشابه های گازدار، انواع شیرکاکائو و شیرهای طعم‌دار، انواع آبمیوه‌های صنعتی، بستنی یخی، پاستیل و… در بوفه های مدارس ممنوع است.
مسرور درباره توزیع شیر رایگان در مدارس توضیح داد: این موضوع به تصمیم دولت بستگی دارد و بعید است که با توجه به شرایط اقتصادی، شیر رایگان در مدارس توزیع شود. اما سازمان دانش آموزی از همه شرکت‌هایی که می‌توانند در قبال اخذ مبلغ، شیر در اختیار فروشگاه‌های مدارس قرار دهند، دعوت به همکاری می‌کند.
رئیس سازمان دانش آموزی خوزستان در پایان گفت: سامانه‌ای پیش‌بینی شده تا هر مدیری بوفه خود را در این سامانه ثبت و شرایط بوفه را بر اساس استانداردها وارد کند که در صورت داشتن شرایط مناسب، بوفه مجوز لازم را دریافت می‌کند. مدیران مدارس برای ثبت بوفه‌ها می‌توانند به سامانه http://boofe.irsto.ir مراجعه کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of