سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ Tuesday 23 July 2024

استاندار خبرداد:

بهره‌برداری از ۸۶۰ کلاس درس در خوزستان در سال جاری

استاندار خوزستان به بهره‌برداری از ۸۶۰ کلاس درس در استان در سال جاری اشاره کرد و گفت: بهره‌برداری از این تعداد کلاس درس در تاریخ استان خوزستان بی‌سابقه بوده است و هیچ سالی این تعداد کلاس افتتاح نشده بود.

به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی در آیین آغاز سال تحصیلی جدید در خوزستان که امروز (یکم مهرماه) در هنرستان دخترانه حضرت آمنه اهواز برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم خدواند متعال به همه ما توفیق خدمت در همه حوزه‌ها به‌ویژه حوزه دانش را عطا کند. شروع سال تحصیلی را به همه دانش آموزان و معلمان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم امسال نیز همچون سال‌های گذشته در زمینه اعتلای سوادآموزی تلاش کنیم. مهر امسال مصادف با آغاز هفته دفاع مقدس و ایام سوگواری سرور شهیدان است و جا دارد یاد و خاطره شهدای حمله تروریستی ۳۱ شهریور اهواز و همه شهدا را گرامی بداریم.

وی افزود: یکی از اولویت‌های استانداری، آموزش و پرورش است. تلاش کردیم بودجه استانی آموزش و پرورش را افزایش دهیم، به‌ویژه بودجه نوسازی، تجهیز و ساخت مدارس را چند برابر کنیم و به همین علت امسال سال تحصیلی را با افتتاح ۸۶۰ کلاس درس آغاز می‌کنیم که در تاریخ استان خوزستان بی‌سابقه بوده است. هیچ سالی این تعداد کلاس درس افتتاح نشده بود و امیدواریم تا پایان سال تحصیلی، کلاس‌های بیشتری را افتتاح کنیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: امسال ۲۵۰ کلاس کانکسی را جمع‌آوری کردیم و مابقی نیز در نیم سال دوم جمع‌آوری خواهند شد. تلاش ما بر این است که شرایط تحصیلی بیشتری را فراهم کنیم. طرح اجباری کردن پیش دبستانی، طرح جوانه و بورس تحصیلی دانش آموزان کم برخوردار از طرح‌های موفقی هستند که چند سال اخیر انجام شده‌اند. همچنین طرح آموزش مجازی دانش‌آموزان روستایی در دست اجرا است.

شریعتی بیان کرد: امسال دو رتبه برتر در کنکور داشتیم. همچنین در یکی از مدارس عشایری ما، همه دانش آموزان با وجود محرومیت در کنکور پذیرفته شدند که نشان دهنده مسیر درستی است که آموزش و پرورش دنبال می‌کند.

وی گفت: اهتمامی که به گسترش دانشگاه فرهنگیان داریم به این دلیل است که در استان با کمبود معلم مواجه هستیم. امسال سال رونق تولید است، تلاش می‌کنیم که در این زمینه گام برداریم و به همین علت است که هنرستان را برای آیین آغاز سال تحصیلی جدید در استان انتخاب کردیم تا به امر تولید و حرفه‌آموزی تاکید کنیم و اهتمام ورزیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: سعی می‌کنیم کلاس‌های کنکور را در مناطقی که از امکانات کمتری برخوردار هستند فعال کنیم تا در مسیر عدالت آموزشی گام برداریم و بتوانیم از پتانسیل و استعداد همه دانش‌آموزان برای بارور و شکوفا شدن استان بهره ‌ببریم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of