چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ Wednesday 17 July 2024

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز:

حواسمان باید به بارندگی زودهنگام و بیماری‌های تنفسی باشد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به احتمال وقوع بارندگی‌های زودهنگام گفت: هر چند در یکی دو سال اخیر با اقدامات انجام شده، بیماری‌های تنفسی کنترل شد اما در سال جاری به دلیل اینکه احتمال وقوع بارندگی‌های زودهنگام وجود دارد، باید حواس‌مان بیشتر جمع شود.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، ایرج نظری در جلسه کارگروه بهداشت و درمان استان که امروز (۳۱ شهریورماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: علی‌رغم اینکه شاهد وقوع سیل در ابتدای سال بودیم و در تابستان نیز فصل گرمی داشتیم و احتمال می‌دادیم که مشکلات و معضلات زیادی در بخش سلامت داشته باشیم اما خوشبختانه تابستان را با موفقیت و بدون آنکه بحران آنچنانی در بحث سلامت داشته باشیم، پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: در حال حاضر در فصل تغییر آب و هوا و پیک دوم بیماری‌های روده‌ای قرار داریم و باید دقت لازم را در این زمینه داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به احتمال وقوع بارندگی‌های زودهنگام گفت: هر ساله ابتدای فصل پاییز و همزمان با آغاز بارندگی‌ها، با بحث بروز بیماری‌های تنفسی مواجه هستیم که در یکی دو سال اخیر با اقدامات انجام شده، این شرایط کنترل شد اما در سال جاری به دلیل اینکه احتمال وقوع بارندگی‌های زودهنگام وجود دارد، باید حواس‌مان بیشتر جمع شود.

نظری تصریح کرد: بحث سلامت در سفرهای اربعین هم آمادگی همگانی را می‌طلبد. هر چه پیش‌ترمی‌رویم، ماه صفر به فصل گرم نزدیک‌تر می‌شود و امسال با توجه به تغییر آب و هوا و همچنین احتمال افزایش تعداد زائرین اربعین حسینی، نسبت به سال گذشته شرایط سخت‌تری خواهیم داشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of