جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ Friday 8 December 2023

رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان:

امسال یک هراز و ۵۰۰ موکب به زائرین اربعین خدمات‌رسانی می کنند

رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان از خدمات‌رسانی ۱۵۰۰ موکب به زائرین اربعین امسال خبر داد.

حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: امسال یک هزار و ۵۰۰ موکب مردمی خوزستانی به زائرین اربعین خدمت‌رسانی می‌کنند که ۳۰۰ موکب از این تعداد در مرز چذابه، ۴۰۰ موکب در مرز شلمچه، ۶۰ موکب در عراق و مابقی در چهار ورودی استان خوزستان فعال خواهند بود.

وی با اشاره به ثبت موکب‌ها از طریق ثبت‌نام مواکب در سامانه Mokeb.org افزود: مواکب‌ از سال‌های گذشته، پروانه موقت سالانه دریافت می‌کردند اما امسال مواکب برای دریافت پروانه دائم باید در این سامانه ثبت‌نام کنند که تاکنون بیش از یک هزار و ۷۰ موکب در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند و روزانه بر این تعداد افزوده می‌شود.

موسوی با بیان اینکه افراد می‌توانند با کد ملی، موکب خود را ثبت کنند، ادامه داد: همه‌ مردم استان بدون محدودیت و گزینش و با مراجعه به سامانه و ثبت‌نام می‌توانند موکب‌دار باشند و موکب‌داری، صددرصد مردمی است.

رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان گفت: امسال ۶۰ موکب از استان خوزستان در کشور عراق و در شهرهای العماره، نجف، کاظمین، کربلا و مسیر نجف تا کربلا مستقر می‌شوند و ظرفیت اسکان روزانه ۱۰۰ هزار نفر و توزیع ۳۵۰ هزار پرس غذا را دارند.

وی ادامه داد: همچنین از سوی مواکب خوزستان، روزانه در مرز شلمچه ۱۰۰ هزار نفر اسکان می‌یابند و ۲۰۰ هزار پرس غذا توزیع می‌شود. در مرز چذابه نیز روزانه اسکان ۸۰ هزار نفر و توزیع ۱۸۰ هزار پرس غذا انجام خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of