یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ Sunday 3 December 2023

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان :

اصحاب رسانه در راستی انسجام و پیوستگی جامعه قلم بزنند

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به قلم زدن در راستی انسجام و پیوستگی جامعه گفت: این قلم زدن توانست در شرایط سخت به مردم امید دهد. این دو مقوله انسجام و امید را در رسانه‌های استان خوزستان و خبرنگاران به‌وجود آورده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در آستانه ۱۷ مردادماه با حضور تعداد کثیری از خبرنگاران رسانه‌های مختلف استان خوزستان در سالن جلسات کتابخانه مرکزی اهواز برگزار شد.

علی‌حسین حسین‌زاده معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان اظهار داشت: شرایط نسبتا سختی را در دو ساله اخیر در استان شاهد بودیم که اگر همدلی‌ها نبود این مشکلات پیامدهایی منفی و سختی را برای استان می‌توانست به وجود آورد.
وی با بیان این‌که مسئولیت‌پذیری، بلوغ و درک شرایط سبب شد، اصحاب رسانه در کنار مدیریت استان و مردم توانستند بحران‌ها را مدیریت کنند، افزود: مطبوعات استان خوزستان از سالم‌ترین مطبوعات کشور هستند و از سال‌های قبل و پس از دوران دفاع مقدس خوزستان یکی از قوی‌ترین رسانه‌های کشور را داشت.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان ادامه داد: امروز نسل جوان عرصه مطبوعات استان خوزستان نیروهایی متعهد و متخصص هستند که این تجربه متراکم را که در سطح استان وجود داشت با خود حمل می‌کنند.

وی از دیگر ویژگی اهالی مطبوعات استان خوزستان را برخورداری از تحصیلات عالیه برشمرد و اظهار داشت: اکثر اصحاب رسانه در دانشگاه و مرکز آموزش علمی کاربردی خبر به همراه تجربه، تخصص علمی را نیز کسب کردند که توانستند در شرایط سخت رسالت خود را انجام دهند و از این بابت قدر این قشر را باید بدانیم.

حسین‌زاده با اشاره به این‌که گرفتاری‌ها و حجم کارهای استان خوزستان امکان غفلت وجود دارد، خاطرنشان کرد: وظیفه‌ای که باید در حق این مجموعه گرانقدر داشته باشیم، نباید غفلت کرد. اگر رسانه‌ها رسالت و تعهد آنها نبود نمی‌دانم پیامدهای سیل چگونه امکان جمع شدن داشت.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به قلم زدن در راستی انسجام و پیوستگی جامعه، ادامه داد: این قلم زدن توانست در شرایط سخت به مردم امید دهد. این دو مقوله انسجام و امید را در رسانه‌های استان خوزستان و خبرنگاران به وجود آورده و امیدواریم این مسئولیت همچنان ادامه داشته باشد.

وی با بیان این‌که کارهای فرهنگی و سختی‌های اقتصادی بر اصحاب رسانه فشار وارد کرده و مسئولان باید بیش از پیش هوای آنها را داشته باشند، عنوان کرد: با هماهنگی خانه مطبوعات بنا است در حوزه آگهی و موارد حمایتی کارهایی برای رسانه‌ها انجام شود چراکه در شرایط تحریم فعالیت رسانه‌ای نیاز به همت و اقدام جهادی دارد.

در این نشست مجید منادی نایب رئیس خانه مطبوعات استان خوزستان با اشاره به این‌که عمده مراسم مراسم روز خبرنگار امسال بر عهده اداره‌کل ارشاد استان بوده است اظهار داشت: از جمله برنامه‌های شاخصی در سال گذشته، نخستین آن جشنواره مطبوعات است که با استقبال بی‌نظیر همراه شد و شاهد بیشترین استقبال در سطح کشور بود که نشان دهنده پویایی رسانه‌ها است.

وی با اشاره به این‌که فعال کردن کمیته‌ها و استفاده از خود اعضای خانه مطبوعات خوزستان تاثیر بسیار خوبی در اجرایی شدن برنامه‌ها به همراه داشت، افزود: از ابتدای سال سیلی که اتفاق افتاد یک نمادی از حضور رسانه‌ها در بازتاب آنها وجود داشت.

نایب رئیس خانه مطبوعات استان خوزستان ادامه داد: این بازتاب همچنان در حال انعکاس است، رسانه‌ها آن را به سیل مهربانی بدیل کردند و همچنان از گروه‌های مختلف کشور در مناطق سیل‌زده حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها علی‌رغم بیان مطالباتشان اما همچنان لاینحل باقیمانده و مشکلات امروز فشار بسیاری به رسانه‌ها وارد می‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of