چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ Wednesday 17 July 2024

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان:

اشتغال جوانان مهمترین چالش برای دولت‌ها است

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان با اشاره به اشتغال به عنوان ابرچالش دولت‌ها گفت: در حوزه اشتغال به‌دنبال راهکارهایی همچون مشاغل غیردولتی هستیم و تا زمانی که اصلاح ساختاری و نوع نگاه به اشتغال تغییر پیدا نکند کشور نیز رشد نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد در گردهمایی دانشگاهیان دانشگاه‌های مختلف که در اهواز برگزار شد اظهار داشت: دهه اول ماه ذی‌الحجه از جایگاه روایی بالایی برخوردار و نسبت به روزه ۹ روز اول آن تأکید بسیاری شده است.

وی با اشاره به این‌که مشکلات کوی انقلاب اهواز بر اساس اولویت پیگیری می‌شود بیان کرد: امام جمعه از نظر قانون جایگاه اجرایی ندارد اما دارای جایگاه پیگیری است که بنده باید به آن بپردازم.

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان با اشاره به سخنی از رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه مسئولان اگر توان اجرا ندارید صادقانه به مردم اعلام کنند، خاطرنشان کرد: مطالبات مردم باید با توان مسئولان در سطح استان هماهنگ باشد.

وی درباره اشتغال جوانان در سطح استان خوزستان، بیان کرد: جوانان انقلابی باید پای کار باشند و در این راستا به دنبال آمایش سرزمینی و تحلیل محیطی در کل استان هستیم تا بتوان بانک اطلاعاتی در همه حوزه‌ها ایجاد کرد.

موسوی‌فرد با تأکید بر اینکه با وجود ظرفیت‌های گوناگون در خوزستان بدون تشکیلات نمی‌توان فعالیت کرد، ادامه داد: درصد بسیاری از خواسته‌های جوانان هنگام مراجعه به دفتر اشتغال است اما هنگامی که ظرفیتی وجود ندارد باید چه کاری انجام داد.

امام جمعه اهواز با بیان این‌ که امروزه خیلی هنر کنیم نیروهای کارخانه‌های دولتی و غیردولتی را نگه داریم اظهار داشت: به علت برخی اقدامات و عدم توجه به اقتصاد مقاومتی کارخانه‌ها یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند.

وی با اشاره به اشتغال به عنوان ابرچالش دولت‌ها گفت: در حوزه اشتغال به‌دنبال راهکارهایی همچون مشاغل غیردولتی هستیم و تا زمانی که اصلاح ساختاری و نوع نگاه به اشتغال تغییر پیدا نکند کشور نیز رشد نمی‌کند.

موسوی‌فرد با بیان این‌که افراد دارای حرفه و اراده‌ مهال است که بیکار بمانند، عنوان کرد: با منابع گوناگون موجود در استان و طرح جمع‌آوری بانک اطلاعاتی از نسل جوان در خوزستان، فرصت‌های شغلی متناسب با حرفه‌ها ایجاد می‌شود.

امام جمعه اهواز با تأکید براینکه نیروهای انقلابی به صورت جدی مطالبه‌گری داشته باشند اظهار داشت: این مطالبه‌گری باید به صورت جدی و مستمر باشد تا حساب کار دست مدیر و مسئول مربوطه بیاید.

همچنین نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان نکاتی درباره فضای مجازی و نقش جوانان، انتخابات و اثرگذاری نیروهای انقلابی، علت و ریشه گرانی‌ها در سطح کشور اشاره کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of