جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ Friday 9 June 2023

افزایش دمای هوا تا پایان هفته جاری در خوزستان ادامه دارد

مدیرکل سازمان هواشناسی استان خوزستان درباره روند افزایش یا کاهش دمای هوا در خوزستان گفت: از امروز افزایش ۱ تا ۲ درجه‌ای دمای هوا و وقوع دماهای ۴۹ درجه در برخی نقاط استان خوزستان مورد انتظار است.

محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دراهواز، درباره آخرین وضعیت هواشناسی استان خوزستان اظهار داشت: آسمان استان خوزستان تا ۲۴ ساعت آینده صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و در نیمه شرقی در بعضی ساعات همراه با وزش باد قابل ملاحظه پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی نشان دهنده وزش بادهای متوسط تا شدید از امروز تا اواخر هفته جاری به ویژه در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی است.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان خوزستان خاطرنشان کرد: از اوایل شامگاه دوشنبه تا اوایل صبح روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با توجه به جنوبی شدن جریان‌ها در ساعت‌هایی احتمال افزایش رطوبت در شهرهای ساحلی استان وجود دارد.

وی درباره روند افزایش یا کاهش دمای هوا در خوزستان، گفت: از امروز افزایش ۱ تا ۲ درجه‌ای دمای هوا و وقوع دماهای ۴۹ درجه در برخی نقاط استان خوزستان مورد انتظار است.

سبزه‌زاری با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته امیدیه با ۴۷٫۶ و ایذه با ۲۱٫۹ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق گزارش شده‌اند، ادامه داد: حداکثر دمای اهواز به ۴۶٫۸ و حداقل نیز به ۲۷٫۷ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of