سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ Tuesday 23 July 2024

هشدار مرکز بهداشت در خصوص تخلیه نخاله در منطقه «تانک فارم» آبادان

سرپرست مرکز بهداشت آبادان با اشاره به تخلیه نخاله‌های ساختمانی در منطقه تانک فارم، گفت: با توجه به نزدیک بودن منطقه تانک فارم به مناطق مسکونی، تخلیه نخاله‌های ساختمانی در این منطقه می‌تواند تبعات نامطلوبی برای سلامت ساکنین و مشکلاتی بهداشتی به همراه داشته باشد.

جعفر ربیحاوی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، در خصوص تخلیه نخاله‌های ساختمانی در منطقه تانک فارم اظهار کرد: منطقه تانک فارم آبادان، محل مخازن ذخیره نفت پالایشگاه آبادان بوده است که در دوران جنگ همه این مخازن سوخت. پس از جنگ این منطقه متروکه باقی ماند اما حدود هشت سال پیش مخازن به عنوان اسقاطی فروخته شدند و این محدوده به منطقه آزاد اروند تحویل داده شد.

وی افزود: با توجه به اینکه شرایط زمین این محدوده، از نظر زیست محیطی خاص و کف آن برای مخازن بوده است، تصمیم گرفته شد که نخاله‌های شهر در این محدوده تخلیه شود تا بستر آن پر از نخاله جدید شود.

سرپرست مرکز بهداشت آبادان گفت: در حال حاضر تخلیه نخاله‌های ساختمانی در این محدوده در حال انجام است اما هیچ اقدام دیگری جهت تسطیح یا بهسازی انجام نمی‌شود.

ربیحاوی بیان کرد: یکی از موضوعاتی که بیشتر مواقع در شورای سلامت مطرح می‌شود، مساله ساماندهی این منطقه است که باید برای آن تمهیداتی اندیشده شده و از این حالت خارج شود.

وی در خصوص مضرات تخلیه نخاله‌های ساختمانی دراین منطقه، گفت: این وضعیت، علاوه بر ایجاد منظره زشت و ناپسند در منطقه وسیع شهری، تبدیل به مخزنی برای تجمع سگ‌های ولگرد و پشه‌های خاکی شده است. یکی از جاهایی که پشه خاکی به راحتی می‌تواند در آن تکثیر یابد در نخاله‌های ساختمانی است.

ربیحاوی با بیان اینکه منطقه تانک فارم در میان مناطق مسکونی آبادان واقع شده است، بیان کرد: این وضعیت، مخزن بیماری سالک سگ است و اگر سگ و پشه خاکی در یک مکان قرار بگیرند، بر اثر گزش ناشی از پشه خاکی بیماری سالک به انسان منتقل می‌شود.

وی عنوان کرد: با توجه به نزدیک بودن این منطقه به مناطق مسکونی و مجاورت آن با بیمارستان ۱۷ شهریور، تخلیه نخاله‌های ساختمانی می‌تواند تبعات نامطلوبی برای سلامت ساکنین و مشکلاتی بهداشتی به همراه داشته باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of