یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ Sunday 23 June 2024

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان:

خوزستان جزء استان‌های اول کشور در زمینه حضور در راهپیمایی‌ ها است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: این استان جزء استان های اول کشور از نظر تعداد راهیپمایی ها و مناسبت های مختلف انقلاب اسلامی ایران و حضور مردم است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید لطف الله سپهر ظهر امروز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت “۱۲ مرداد” سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به فرمان امام راحل اظهار کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی رسالت بزرگی در زمینه مناسبت‌های انقلاب دارد که برای ابلاغ سیاست‌های نظام و همچنین تبیین برنامه‌ها و اهداف مختلف در این راستا باید از ظرفیت رسانه‌ها بهره مند شود.

وی با اشاره به اینکه کلیه مناسبت‌های انقلاب اسلامی با مسئولیت این شورا در کشور ساماندهی شده افزود: ایفای نقش این شورا مورد عنایت امام راحل بوده و از عنایت و تأکیدات مقام معظم رهبری نیز برخوردار است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان تصریح کرد: در هر جایی که مسلمانان جهان مظلوم واقع شده‌اند شورای هماهنگی برای حمایت از مظلومان عالم در صحنه دفاع از حقوق آنها فراخوان حضور داده است؛ بحرین، افغانستان، نیجریه، عراق، سوریه، فلسطین یا دیگر نقاط جهان فرقی ندارد و فراخوان می زنیم.

سپهر با اشاره به حمایت‌های مناسبتی این شورا به فراخور رویدادهای مختلف عنوان کرد: یکی از نمونه‌های حمایتی شورای هماهنگی در سال جاری دفاع از سپاه پاسداران مقابل یاوه گویی های ترامپ دیوانه است.

وی با اشاره به اینکه شورا از همه تشکل‌ها و جریانات مردمی در دفاع از سیاست‌های نظام استفاده می‌کند، گفت: از ویژگی‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این است که در جریانات سیاسی نمی گنجد و نوع فعالیت‌های آن فراجناحی و اندیشه اسلامی را با محوریت ولایت فقیه درنظر دارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان یکی از مهمترین و ماندگارترین فعالیت‌های این شورا خلق حماسه ۹ دی بود که با آن حرکت میلیونی ملت ایران، جمهوری اسلامی را تثبیت و انقلاب‌های رنگی را رد کردند.

همراهی همیشگی ملت

سپهر با اشاره به ادامه فعالیت‌های اخلال گران در سال ۹۶ بیان کرد: ۱۳ دی در خلق حماسه شکوه وحدت مخصوصاً مردم خوزستان را شاهد بودیم که حرکت مردم این استان یکی از مهمترین تابلوهای همراهی ملت ایران در تمام رسانه‌های بین المللی شد؛ خوزستانی که در هشت سال دفاع مقدس و انقلاب و دیگر رویدادها حضور خیلی خوبی داشته‌اند.

وی با اشاره به وظایف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و گلایه از شناخته نبودن این شورا میان برخی اقشار عنوان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ۱۲ مرداد سال ۵۹ برای ساماندهی فعالیت‌ها تأسیس، سال ۷۳ مصوبه مجلس شورای اسلامی را اخذ و در سال ۸۸ نیز مصوبه هیئت دولت و وزیران برای آن صادر شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان یادآور شد: این شورا در مناسبت‌های مختلف از جمله ۱۴ و ۱۵ خرداد، هفت تیر، ۱۷ شهریور، روز ولادت ائمه ۱۳ آبان، روز قدس، عید سعید فطر، نیمه شعبان، دهه فجر برای بزرگداشت مناسبت‌های اسلامی انقلابی هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهد.

سپهر ادامه داد: یکی از بزرگترین شاهکارهای این شورا برگزاری جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بود که به یک گفتمان تبدیل و بیش از ۱۰۰ ها هزار فعالیت فرهنگی، چاپ انواع اقلام فرهنگی، فعالیت شبکه‌های مجازی، نمایشگاه‌ها و برنامه اجتماعی، عمرانی و رسانه‌ای به این مناسبت انجام شد.

وی اظهار کرد: با توجه به تهدیدهای ترامپ که می‌گفتند «نمی گذاریم ایران جشن چهلمین سال را برگزار کند» مردم خیلی خوب حضور پیدا کرده و گفتمان تمامی اقشار یک شاهکار بی نظیر را مقابل این یاوه گویی ها به نمایش گذاشتند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان با اشاره به اختصاص حقوق پرسنل شورای هماهنگی کشور بین یک تا پنج روز به سیل زدگان گفت: در ایام سیل نیز فراخوان عمومی برای کمک به مردم سیل زده، سخنرانی در تریبون نماز جمعه و بازدید از مناطق سیل زده انجام شد.

سپهر عنوان کرد: در سال ۹۶ بیش از ۱۳۷ مورد مکان راهپمایی ۲۲ بهمن داشتیم که در سال گذشته به ۱۵۷ مورد مکان راهپیمایی افزایش پیدا کرد؛ این آمار مربوط به مراکز اعلام شده است که شاید بسیاری از دهیاری‌ها و بخش‌ها هم مکانی برای راهپیمایی داشته‌اند که اعلام نکرده بودند.

وی در پایان با اشاره به برگزاری پنج راهپمایی از جمله روز جهانی قدس در سه ماهه اول در خوزستان یادآور شد: استان خوزستان جزو استان‌های اول کشور از نظر تعداد راهیپمایی ها و مناسبت‌های مختلف انقلاب اسلامی ایران و حضور مردم است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of