شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ Saturday 24 February 2024

یکی از شاخصه­‌های توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه افزایش موسسات فرهنگی ـ قرآنی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: تشکیل موسسه قرآنی تحقق عالی‌ترین رفتار اجتماعی در توسعه فرهنگ قرآنی است. از این رو یکی از شاخصه­‌های توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه افزایش موسسات فرهنگی ـ قرآنی است.

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، محمد جوروند در اولین دوره توانمندسازی مدیران موسسات فرهنگی ـ قرآنی خوزستان که در مرکز دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی خوزستان برگزار شد گفت : تشکیل موسسه قرآنی، تحققِ عالی ترین رفتار اجتماعی در توسعه فرهنگ قرآنی است از این رو یکی از شاخصه ­های توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه، افزایش موسسات فرهنگی ، قرآنی است.

جوروند با اشاره به فعالیت‌های موسسات فرهنگی قرآنی افزود: در برگزاری رویدادها و فعالیت های قرآنی باید بعد معنوی قرآن بیشتر و پر رنگتر و به دور از تشریفات انجام گیرد ، زیرا که این امر موجب اثرگذاری و درک بیشتر فضایل قرآنی خواهد شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان خوزستان باتقدیر از فعالیت‌های خوب و تاثیرگذار موسسات فرهنگی ـ قرآنی استان در برگزاری برنامه‌های مختلف قرآنی در سطح استان افزود: موسسات فرهنگی ـ قرآنی باید با جذب و آموزش به علاقه‌مندان به حوزه‌های مختلف علوم قرآن و برگزاری همایش‌ها و نشست‌های قرآنی همچون سبک زندگی اسلامی و قرآنی، شیوه‌های آموزش قرآن، قرآن و هنر، تولید محصولات فرهنگی و هنری، برپایی نمایشگاه‌ها و محافل قرآنی گام موثری در توسعه فرهنگ و فضای قرآنی استان بردارند.

وی همچنین با بیان این که موسسات قرآنی استان در این چند ساله رشد چندین برابری داشته­‌اند گفت: آمار متقاضیان تاسیس موسسات فرهنگی ـ قرآنی در استان رو به افزایش است و این نوید خوبی است که در راه اعتلای قرآن و اهل البیت علیه السلام برنامه‌های مختلف قرآنی را با همکاری موسسات قرآنی استان اجرا کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of