یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ Sunday 19 May 2024

استاندار خوزستان :

پروژه های آب وفاضلاب اهواز در دست اجراست

استاندار خوزستان گفت: از فروردین ماه سال جاری تاکنون چند طرح اصلاح و توسعه شبکه آب و فاضلاب در اهواز با اعتبار سه هزار میلیارد ریال آغاز شده که با اتمام آنها سطح استانداردهای آب و فاضلاب توسعه می یابد.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شامگاه چهارشنبه در حاشیه آئین آغاز عملیات چند پروژه فاضلاب اهواز در جمع خبرنگاران گفت: پروژه‌های اصلاح و توسعه شبکه فاضلاب در راستای مصوبه سال ۹۶ هیأت دولت است و تاکنون در استان اقدامات خوبی صورت گرفته و در شهرستان اهواز نیز میزان رضایتمندی از این اقدامات نسبی است.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی چهار پروژه فاضلاب در سطح شهر اهواز گفت: سال گذشته به دلیل انجام نشدن کار دائمی در حوزه فاضلاب در منطقه کیانشهر با مشکل جدی فاضلاب مواجه بودیم که با اختصاص ۴۰۰ میلیارد ریال پروژه اصلاح خطوط و انشعاب فاضلاب ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: امیدوارم تا پیش از شروع بارندگی‌ها این پروژه تکمیل شود تا مشکلی در بحث دفع آب‌های سطحی و فاضلاب در منطقه کیانشهر نداشته باشیم.

شریعتی یادآور شد: پروژه دیگر شامل تقویت ایستگاه پمپاژ الهادی است که باعث بهبود عملکرد شبکه فاضلاب تا کوی علوی، کیان، شیخ بها و مناطق واقع در این مسیر می‌شود، اعتبار اختصاص یافته به این پروژه یکصد میلیارد ریال است.

استاندار خوزستان گفت: پروژه سوم در منطقه پردیس اهواز کلنگ زنی شد، این منطقه در زمان سیل اخیر با مشکلات جدی مواجه شد و ما در مقابل مردم شرمنده شدیم.

وی با اشاره به اعتبار یکصد میلیارد ریالی این پروژه افزود: این پروژه شامل احداث منهول پمپ و خط لوله جدید است تا فاضلاب به خوبی منتقل شود.

شریعتی درخصوص عملیات اجرایی پروژه اصلاح شبکه فاضلاب کوی مدرس نیز توضیح داد: در کوی مدرس نیز فاضلاب در برخی نقاط جمع می‌شود، ۷۰۰ متر خط لوله در عمق ۶ متری با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال ظرف یکماه آینده ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتبار این چهار پروژه ۷۰۰ میلیارد ریال از محل طرح‌های عمرانی تامین شده، اضافه کرد: این پروژه‌ها شامل اجرا و اصلاح ۱۰ کیلومتر خطوط و انشعابات در منطقه کیانشهر، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ و حدود سه کیلومتر خط تحت فشار در پردیس و رفع معضل خیابان‌های گلفام و گلبهار، اجرای دو کیلومتر خط تحت فشار در خروجی ایستگاه پمپاژ الهادی و اصلاح نقاط ریزشی در کوی مدرس بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of