شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ Saturday 24 February 2024

تا یک ماه آینده ؛

کمیته‌های خانه احزاب خوزستان تا ماه آینده تشکیل می‌شوند

رئیس خانه احزاب خوزستان درباره کمیته‌های خانه احزاب گفت: کمیته‌های خانه احزاب تا یک ماه آینده راه افتاده و این‌ها پایه‌های خانه احزاب می‌شوند تا آنجایی که پیگیری جدی‌تری می‌طلبد وارد شده و مثمر ثمر باشند.

به گزارش تسنیم، نشست خانه احزاب خوزستان با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان و اعضای کمیته‌های مختلف خانه اعضا برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمدجعفر فلسفی رئیس خانه احزاب خوزستان با اشاره به کارکردهای خانه احزاب، گفت: احزاب هرکدام کارکرد خودشان را داشته، جلسات مختلف و کاندیدای مختلفی دارند اما خانه احزاب کارکرد صنفی-سیاسی دارد. از این جهت که احزاب مختلف را گردهم آورده و با پرداختن به نقاط مشترک کاری کند که قدرتمند شوند.

وی افزود: به نظر بنده نخستین موضوعی که برای احزاب اهمیت دارد بحث افزایش قدرت آنها در مناسبات است و خانه احزاب باید به دنبال راهکاری برای قدرتمندی، توانمندی و کارایی احزاب باشد.

رئس خانه احزاب خوزستان تصریح کرد: اگر احزاب سهمی در تصمیمات داشته باشند می‌توانند جایگاه خود را در میان مردم تقویت کنند تا مردم این برداشت را نداشته باشند که حزب صرفا محلی برای جنگ و دعواهای سیاسی است.

فلسفی ادامه داد: البته در جاهایی ممکن است احزاب با یکدیگر جدل داشته باشند اما نباید این رفتار غالب باشد و بر همه چیز سایه بیاندازد که دود آن به چشم استان می رود.

وی درباره تاکید اعضای شورا بر انجام کارهای پژوهشی برای توسعه استان، گفت: در کمیته ها مانند آموزش، تحقیقات و پژوهش نیز اعضای شورا بر این موضوع اتفاق نظر دارند که موضوع توسعه پایدار استان را باید به صورت علمی پیگیری کرد که مستلزم همکاری دیگر دستگاه ها به ویژه دانشگاه ها است.

رئیس خانه احزاب خوزستان درباره کمیته های خانه احزاب، عنوان کرد: کمیته های خانه احزاب تا یک ماه آینده راه افتاده و اینها پایه‌های خانه احزاب می شوند تا آنجایی که پیگیری جدی تری می‌طلبد وارد شده و مثمر ثمر باشند. امیدواریم ظرفیت استان نیز با خانه احزاب همراهی کند تا مردم نتیجه این همکاری را ببینند.

فلسفی در باره انتخابات پیش رو نیز بیان داشت: بحث انتخابات نیز برای کشور و استان بسیار مهم است و بی ارتباط با مسئله پیشرفت استان نیست. در این زمینه نیز قطعا احزاب نقطه نظراتی داشته و آسیب شناسی های متفاوتی دارند.

وی تصریح کرد: امروز در نگاه کلان رضایتمندی نیست و کمتر کسی است که بگوید که از این ۷ یا ۸ دوره اخیر راضی بوده است. شرایط استان شرایط خاصی است و انتظارات را باید معقول تر کنیم تا اتفاقات خوبی رخ دهد.

رئیس خانه احزاب خوزستان ادامه داد: مجموعه خانه احزاب نیز از عصاره احزاب تشکیل شده و تلاش ما بر این است تا ارتباط بدنه حزبی را با خانه بیشتر کنیم که در آینده گلایه ای برای عدم شرکت دادن آنها در تصمیمات ایجاد نشود. درباره محل خانه احزاب نیز افراد مختلفی در حال پیگیری هستند که ظاهرا گزینه‌ای برای آن مشخص شده و امیدواریم هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

عدم موفقیت خانه احزاب در سازماندهی و انسجام میان احزاب خوزستان

در ادامه این جلسه سیدحمزه جلویانی گفت: با توجه به نیاز و مشکلاتی که در سطح استان داریم، احزاب آن گونه که باید و شاید در حوزه آموزش‌های سیاسی کمرنگ بودند به سبب اینکه خانه احزاب نتوانست سازماندهی انسجام و وحدت را میان احزاب به وجود آورد.

وی افزود: اعتقاد دارم که نشست‌های بعدی ما باید با دبیران احزاب برگزار شود تا رابطه احزاب با احزاب و خانه با بدنه اجرایی احزاب نزدیک شود و بتواند نظر بیش از ۴۳ حزبی که در استان داریم تامین و منجر به یک سند خروجی برای توسعه استان شود.

عضو شورای خانه احزاب استان خوزستان تصریح کرد: امروز خانه احزاب در بحث مکان مشکل جدی دارد چرا که کمیته‌ها باید مکان مشخصی برای مراجعه داشته باشند. همچنین بحث میز اقوام و احزاب در صدا و سیما به جد در حال پیگیری است.

خوزستان آمادگی برگزاری همایش خانه‌های احزاب کشور را دارد

علی حسین حسین زاده معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در این جلسه با تقدیر از افرادی که کمک کردند خانه احزاب در خوزستان تشکیل شود، گفت: خانه احزاب خوزستان جزو نخستین خانه‌های احزاب کشور بود که افراد بسیاری پیگیر تشکیل آن شدند و در مجموعه استانداری خوزستان نیز آقای فضل الله پور این کار را دنبال کردند تا به نتیجه رسید.

وی افزود: خانه احزاب یک نهاد مدنی در خوزستان است که شکل آن بروز و ظهور در کارهای سیاسی است.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان ادامه داد: از مجموعه عزیزانی که در دور نخست، ریاست خانه را بر عهده داشتند باید تشکر و قدردانی کرد که آغا خوبی در جهت ایجاد همدلی در حوزه‌های سیاسی داشتند.

حسین‌زاده عنوان کرد: خانه احزاب اکنون در حال ادامه مسیر است و امروز با نظم بیشتری در حال برداشتن گام های بلدتر است که این مسئله سبب خوشحالی ما و فعالان سیاسی استان است.

وی با بیان اینکه خانه احزاب متولی کار هماهنگی و ارتباط میان جریان های سیاسی است، گفت: خانه احزاب یک کارکرد صنفی نیز دارد مانند نهادی که در حوزه پزشکی برای کارکنان حوزه بهداشت کار صنفی انجام می‌دهد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان درباره اختصاص مکانی در شأن احزاب خوزستان برای تشکیل جلسات و برگزاری برنامه‌های خانه، بیان داشت: این موضوع را به همراه آقای رضوانی برای خانه احزاب پیگیری خواهیم کرد و جلسه‎ای را نیز با استاندار خوزستان برنامه‌ریزی می کنیم. همچنین برای پیشبرد برنامه‌ها مبلغ ۱۰ میلیون تومان به صوت علی الحساب به خانه پرداخت شود.

حسین‌زاده برای برگزار همایش خانه های احزاب کشور در خوزستان اعلام آمادگی کرد و گفت: برنامه ریزی این همایش توسط اعضای شورای خانه احزاب صورت بگیرد و استانداری نیز این آمادگی را دارد که برای برگزاری آن همکاری لازم را انجام دهد.

وی درباره مسئله انتخابات و برگزاری آن در خوزستان، عنوان کرد: در انتخابات مجلس بعضا شاخصه هایی در آن پررنگ می‌شد که خیلی به نفع کشور، نظام و استان نیست به خصوص هنگامی که سبقه محلی پیدا می‌کند. در برخی از انتخابات مانند ریاست جمهوری به سبب اینکه جنبه ملی پیدا می کند مسائل قومیتی جایگاهی ندارد اما در دیگر انتخابات ها مانند شورای اسلامی شهر، اگر اولویت ها و ضرورت ها را در نظر نگیریم نظام، کشور و استان آسیب می‌بینند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان تاکید کرد: وجود همدلی در خانه احزاب خوزستان می‌تواند به قرار گرفتن استان در مسیر صحیح و پشرفت در جهت برطرف کردن مشکلات کمک بسیاری کند.

حسین‌زاده با بیان اینکه امیدواریم انتخابات پیش رو را با کمترین چالش به نتیجه برسانیم، افزود: خانه احزاب می‌تواند در حوزه تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی موضوعات و چالش ها را جمع بندی کند و در نشست های مختلف به مسئولان اجرایی و نظارتی ارجاع دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of