چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ Wednesday 17 July 2024

معاون استاندار خوزستان:

اختصاص اعتبار به حوزه اجتماعی تقریبا صفر بوده است

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: در سال‌های گذشته اختصاص اعتبارات سازمان برنامه و بودجه به حوزه اجتماعی تقریبا در حد صفر بوده است و کمتر طرحی را داشتیم که مصوب شده و اعتباری به آن اختصاص یافته است.

به گزارش ایسنا، علی‌حسین حسین‌زاده در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، زنان و سلامت خوزستان که در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: تمرکز کارها در شورای اجتماعی اقدام مثبتی است اما واقعیت این است که رویکرد سازمان برنامه و بودجه در کل کشور به گونه‌ای است که بیشتر اعتبارات از منظر مهندسی و فنی ابلاغ می‌شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه معین شده که ۲۰ تا ۲۵ درصد اعتبارات، مربوط به حوزه اجتماعی باشد، باید دستگاه‌های اجرایی پیگیر عملیاتی شدن آن باشند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: در سال‌های گذشته نیز اختصاص اعتبارات سازمان برنامه و بودجه به حوزه اجتماعی تقریبا در حد صفر بوده است و کمتر طرحی را داشتیم که مصوب شده و اعتباری به آن اختصاص یافته است.

حسین‌زاده گفت: رویکرد حاکم این سازمان از گذشته به گونه‌ای بوده که مشکل جدول کنار خیابان را از کار فرهنگی در حوزه آسیب‌های اجتماعی یا فرهنگی با اهمیت‌تر می‌داند که باید این موضوع در کشور اصلاح شود. دستگاه‌های اجرایی باید پیگیر مصوبات شورای اجتماعی باشند. درست است که مصوبات این شورا به صورت اتوماتیک به سازمان برنامه و بودجه می‌رود اما نتایجی از آن حاصل نمی‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of