چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ Wednesday 17 July 2024

قابل توجه مسئولان ؛

مسجدسلیمان طرح جامع ندارد

امام جمعه مسجدسلیمان گفت: مسئولان بدانند که مسجدسلیمان اصلا شهر نیست زیرا که شناسنامه و طرح جامع شهری ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی عسگر ظاهری عبده‌وند امروز در جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان اظهار داشت: شهرستان مسجدسلیمان بعد از زلزله به یک خرابه تبدیل شده و تاکنون بیشتر ادارات، مراکز صنفی و ۸۵۰۰ خانه مسکونی آسیب دیدند.

وی ضمن بیان مشکلات مناطق آلوده به نفت و گاز گفت: ۲۰ سال به مردم اعلام کردند که ۵ منطقه از شهر در مناطق آلوده قرار دارد ۵ هزار واحد مسکونی مشخص شد که جابه‌جا شوند ولی نه اجازه اصلاح و بهسازی را به مردم می‌دهند و نه آنها را جابه‌جا می‌کنند بنابراین از دولت انظار داریم بحث جابه‌جایی مناطق آلوده را به صورت جدی پیگیر کند.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: شهرستان مسجدسلیمان بیش از ۱۰ سال در بخش ساختاری پیشرفتی نکرده است و این شهرستان هنوز طرح جامعی ندارد.

ظاهری عبده وند در پایان تاکید کرد: مردم مسجدسلیمان نظام را دوست دارند ولی شهرشان مثل یک مخروبه است و کسی هم پای کار نیست.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق امینی در ادامه این جلسه اظهار داشت: ۴۰ سال از انقلاب گذشت و کشور آباد شد اما مسجدسلیمان معضل‌های زیادی دارد. توسعه مسجدسلیمان در حد یک شهرستان نبود و فقط اسم شهرستان را یدک می‌کشد و در کل ایران شهری مثل مسجدسلیمان پیدا نمی‌شود که توسعه پیدا نکرده باشد.

وی افزود: وضعیت بد آب و فاضلاب، گاز، فضای سبز، پارک، سینما و بوی بد گاز که سبب خراب شدن و آسیب‌دیدن وسایل خانگی و سرمایشی می‌شود بسیار قابل بحث و تاسف بار است. از سال ۹۲ تا سال ۹۵، ۵ هزار ملیارد تومان از ۴ شرکت نفتی این استان عوارض طلب داریم که سهم مسجدسلیمان ۵۰۰ملیارد تومان است.

امام جمعه مسجدسلیمان ضمن بیان محرومیت مسجدسلیمان عنوان کرد: انتظار داریم این جلسات در سطح های مختلف ارتقا پیدا کند و دولت فکر اساسی و ماندگار برای این شهر کند و مسئولان بدانند که مسجدسلیمان اصلا شهر نیست زیرا که شناسنامه و طرح جامع شهری ندارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of