سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ Tuesday 23 July 2024

مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول :

با ناهنجارهای علنی کشف حجاب در رودخانه دز برخورد می شود

مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول با اشاره به گلایه شهروندان دزفولی درباره ناهنجارهای اجتماعی در حاشیه رودخانه دز و پارک‌های ساحلی شهرستان گفت: با توجه به فضای تفریحی دزفول از جمله پارک‌های ساحلی، با ناهنجاری‌ها برخورد قاطع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسن دزفولی، امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: قانون عفاف و حجاب از سال ۸۴  در شورای عالی انقلاب و شورای فرهنگی عمومی تصویب شده و باره ۲۴ اداره و سازمان دولتی هر استان و شهرستان  متولی هستند.

وی افزود: تقاضا دارم اصحاب رسانه هم از ستاد امربه معروف و نهی از منکر و همچنین از دستگاه‌های متولی که قانون در این باره به صراحت نسبت به شرح وظیفه و نشر ارزش‌های دینی ویژه عفاف و حجاب شرح داده است مطالبه‌گری کنند.

مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول با بیان اینکه در هفته عفاف و حجاب ۶۰برنامه در سطح شهرستان اجرا خواهد شد، افزود: اجتماع بزرگ خواهران با عنوان «میراث ایرانی گرایش جهانی در جهت تحکیم خانواده»، رزمایش عفاف و حجاب در فضای مجازی، اجرای طرح لسانی در سطح شهر، برگزاری مسابقات ورزشی با رویکرد عفاف و حجاب، برگزاری مسابقات در فضای مجازی باعنوان «نامه‌ای به عصمت» شهید شاخص سال ۹۸، کارگاه مهارت زندگی ویژه دختران و همچنین نشست‌های روشنگری و بصیرت‌افزایی با موضوع ازدواج آسان و سبک زندگی اسلامی است.

دزفولی در ادامه تشریح برنامه‌های هفته عفاف و حجاب گفت: تجلیل از دختران نمونه، برگزاری محفل انس با قرآن و تفسیر قرآن، برگزاری مسابقات نقاشی با موضوع حجاب ویژه کودکان،کارگاه تحکیم خانواده، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، تهیه گاه‌نامه و برشور با موضوع عفاف و حجاب و همچنین برگزاری غرفه عفاف و حجاب از جمله برنامه این هفته است.

برخورد با هنجارشکان در دستور کار آمران به معروف

وی با اشاره به اینکه ۲۱۲ برنامه در زمینه‌های مختلف از سوی ستاد امربه معروف و نهی از منکر در ماه مبارک رمضان در شهرستان دزفول اجرا شد، گفت: در ماه رمضان  ۳۵واحد صنفی متخلف در دزفول که شئونات اسلامی را رعایت نکرده بودند پلمپ شدند.

مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول  درباره وضعیت نامناسب عفاف و حجاب در برخی از هایپر مارکت‌ها سطح شهرستان گفت: در این باره با رئیس پلیس اداره نظارت بر امکان عمومی و رئیس  پلیس اخلاقی جلساتی گرفته شده است که در این باره  پرونده قضایی برای یکی از هایپر مارکت‌های دزفول تشکیل شده و به مراجع قضایی معرفی شد.

دزفولی با اشاره به گلایه شهروندان دزفولی درباره ناهنجارهای اجتماعی در حاشیه رودخانه دز و پارک‌های ساحلی شهرستان، گفت: با توجه به فضای تفریحی شهرستان دزفول از جمله پارک های ساحلی این شهرستان با ناهنجارهای علنی و مظاهر علنی کشف حجاب در رودخانه دز در درستور کار ستاد است در این باره افرادی هستند  که اقدام به آوردن مشروبات الکلی، مصرف دخانیات، آلات قمار و سلاح سرد  و گرم می کنند که ستاد امر به معروف و نهی از منکر برخورد لازم را انجام می دهد.

دزفولی با بیان اینکه طرح طلایه داران از اوایل فروردین ماه سال۹۸ با هماهنگی شهرداری و دستگاه قضا ویژه دادستان شهرستان اجرا شده، گفت: در این باره تذکرات لسانی توسط آمرین امربه معروف و نهی از منکر به مظاهر علنی فساد و هنجارشکنی داده می شود و نیز ضلبطان قضایی ستاد با جرائم های مشهود در حاشیه رودخانه دز برخود می کنند.

وی با اشاره به اینکه متهمانی که اقدام به آوردن هرگونه اقلام ممنوعه در پارک ها و رودخانه دز  می کنند دستگیر و روانه زندان می شوند، گفت: در باستان دولت شهروندان با مراجعه به آمرین امربه معروف و نهی از منکر مستقر در پارک گزارشی درباره هنجارشکنی ۵نفر غیربومی که اقدام به مصرف مشروبات الکی ، حمل سلاح سرد ایجاد مزاحمت  برای شهروندان کرده بودند گزارش داده می شود که در این باره بلافاصله توسط یک گروه ۱۰ نفر از آمرین امربه معروف و نهی از منکر دستگیر و روانه زندان شدند.

وی ادامه داد:  یکی از این افراد هنجارشکن با ضربات سنگین  به سر و صورت آمر به معروف و نهی از منکر،به شدت او را مجروح کرده و راهی بیمارستان شد.

دزفولی افزود: کارگروهی متشکل از جهادکشاورزی، میراث فرهنگی، دستگاه قضایی و فرمانداری برای مبارزه با هنجارشکنی ها در برخی باغ ویلاهای دزفول تشکیل شده که با اجرای وظایف هر کارگروه اجازه سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب در امکان عمومی و تفریحی شهرستان داده نخواهد شد.

وی بااشاره به اینکه شورای اسلامی شهر متولی پیوست فرهنگی است افزود: شورای اسلامی شهر پروژه های گردشگری  که در بوستان های ساحلی اجرا می کند همراه با پیوست فرهنگی بوده  تا شاهد این حجم از ناهنجاری نباشیم

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of