سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ Tuesday 23 July 2024

پویش تازه در «باانرژی» برای بهینه‌سازی مصرف برق

اپلیکیشن «باانرژی» شرایطی را فرآهم کرده که شهروندان بعد از ثبت مشخصات خود در این پلفترم، می‌توانند حدود قیمت قبض برق خود را قبل از دریافت قبض مشاهده کنند.

به گزارش پایگاه خبری رکن۴، اپلیکیشن «باانرژی» امکاناتی را در اختیار کاربران قرار داده است که کاربران با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانند تخمین بزنند ممکن است هر ماه چه هزینه‌ای بابت قبض برق پرداخت کنند. شهروندان با مراجعه به سرویس تعرفه می‌توانند تعرفه برق شهر خود را مشاهده و بر اساس میزان مصرف هزینه برق خود را محاسبه کنند.

پویش با انرژی از نیمه اردیبهشت شروع شده است و تا ۲۱ هفته ادامه دارد. هدف این اپلیکیشن این است که شهروندان در این ۲۱ هفته مصرف برق خود را بهینه کنند. فرآیند محاسبه این بهینه‌سازی توسط شهروندان هفتگی است و کاربر هر هفته باتوجه به مشخصاتی که در اپلیکیشن «باانرژی» ثبت کرده است، میزان مصرف بهینه او محاسبه می‌شود. سیستم پاداش این اپلیکشین برای شهروندانی که ثبت‌نام کرده اند، در صورت کاهش مصرف حداقل به ۱۵ درصد امتیازدهی می‌کند. در صورتی که بهینه شدن مصرف بیشتر از ۱۵ درصد باشد،کاربر به صورت پلکانی امتیازهای بیشتری دریافت خواهد کرد. الگوی مصرف شهروندان در این دوره ۲۱ هفته‌ای در اپلیکیشن «باانرژی» ثبت شده است و کاربران قیمت نهایی میزان استفاده از برق را می‌توانند مشاهده کنند.

پیش از این، اپلیکیشن «برق من» با همین کارکرد حدود یک سال پیش معرفی شده بود. اما به دلیل اجرای پویش «باانرژی» یا پویش «۲۱*۱۵» در امسال، اپلیکیشن جدیدی تحت همین عنوان معرفی شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of