یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ Sunday 23 June 2024

سامانه بارشی جدید در راه خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان از ورود سامانه بارشی جدید به استان در روز دوشنبه خبر داد.

محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی، امروز با گذر سامانه از استان خوزستان همچنان احتمال بارش‌های خفیف در مناطق مرتفع شرقی و شمالی مورد انتظار است. امروز و فردا در بیشتر مناطق خوزستان جو نسبتاً پایداری حاکم است. بنابراین پدیده غالب مه یا مه رقیق بعد از بارندگی در بیشتر مناطق استان بویژه گردنه‌های کوهستانی و جاده‌های مواصلاتی است.

وی ادامه داد: از اوایل دوشنبه، سامانه بارشی از سمت غرب و شمال غرب وارد استان خوزستان می‌شود و تا صبح سه‌شنبه در اغلب مناطق استان سبب رگبار و رعد و برق، وزش باد متوسط و تندبادهای لحظه‌ای خواهد شد.

سبزه‌زاری گفت: بیشترین حجم و شدت بارش‌ها در بخش‌های شرقی، شمالی، جنوبی و ارتفاعات استان خوزستان پیش‌بینی می‌شود. در بقیه مناطق، بارش‌ها به‌صورت پراکنده و نقطه‌ای خواهد بود. هرچند با توجه به ماهیت سامانه‌های بهاری احتمال شدت گرفتن بارش‌های نقطه‌ای نیز دور از انتظار نیست. احتمال ریزش تگرگ نیز در مناطق مستعد وجود دارد.

وی بیان کرد: شمال خلیج فارس امروز و فردا تقریباً آرام، ولی دوشنبه مواج و در برخی ساعت‌ها همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان افزود: در شبانه‌روز گذشته، آبادان با ۳۰.۸ درجه سانتیگراد و دهدز با ۸ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان خوزستان گزارش شدند. در این مدت اهواز به بیشینه دمای ۲۹.۵ درجه سانتیگراد و کمینه دمای ۱۷.۳ درجه سانتیگراد رسیده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of