شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ Saturday 20 April 2024

نماینده ولی فقیه در خوزستان:

زندگی اشرافی‌ نمی‌تواند کشور را به سعادت برساند

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: اگر بنا باشد زندگی و سفره ما سفره شاهانه و ماشین‌های ما همان ماشین‌های سلطنت طلبان باشند آنگاه بنابر سخنی از رهبرمعظم انقلاب زندگی شاهانه و اشرافی‌گری نمی‌تواند کشور را به سعادت برساند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، حجت‌الاسلام والمسلیمن سید عبدالنبی موسوی‌فرد امروز در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، با اشاره به شهادت به عنوان نقطه قرب الهی، اظهار داشت: رسیدن به این نقطه مطلوب نیازمند چهار ویژگی است.

وی با اشاره به این‌که در مسیر شهادت شخص دائم باید به یاد مبدا یا خداوند متعال باشد، بیان کرد: از دیگر ویژگی‌ها یاد معاد است. هنگامی که انسان جایگاهی را محبوب خود انتخاب کند، عشق و محبت به آن جایگاه انسان را وادار به حرکت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان دو ویژگی دیگر شخص دنبال شهادت را محاسبه‌گر بودن و لحاظ رضای خداوند متعال در زندگی برشمرد.

وی با اشاره به بن بست‌ها و سختی‌های در طول مسیر انسان‌‌ها به عنوان آزمون الهی، بیان کرد: مقاومت و تلاش انسان در این راه سبب باز شدن گره‌ها می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد ادامه داد: در شرایط سخت و بن‌بست‌ها، خداوند از خط قرمز‌های خود که همان تکلیف الهی است،نمی‌گذرد.

امام جمعه اهواز با اشاره به تفاوت نظام اسلامی با هر نظام دیگر، تاکید کرد: سختی‌های مسیر زندگی سبب رشد انسان می‌شود، تفکر همه ما تفکر شیعی است بنابراین اعتقاد داریم که ظهور ولی‌عصر(عج) به زودی اتفاق می‌افتد.

وی سختی‌های دوران غیبت را به مراتب آسان‌تر از دشواری‌های حکومت جهانی امام زمان(عج) برشمرد و افزود: انسان اگر در سختی‌ها خود را آب‌دیده کند، می‌تواند سختی‌های دوران حکومت جهانی را تحمل کند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد با اشاره به سخنی از رهبرمعظم انقلاب مبنی بر اینکه زندگی شاهانه و اشرافی‌گری نمی‌تواند کشور را به سعادت برساند، اظهار داشت: اگر بنا باشد زندگی و سفره ما سفره شاهانه و ماشین‌های ما همان ماشین‌های سلطنت طلبان باشند، بنا به تعبیر رهبری تنها عمامه عوض کرده‌ایم و محاسن گذاشته‌ایم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of