یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ Sunday 23 June 2024

سردار شاهوارپور:

زمینه آموزش مهارت‌های فنی به سربازان در خوزستان فراهم است

فرمانده سپاه خوزستان گفت: زمینه آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به سربازان خوزستانی را با کمک مجموعه اداره کل فنی حرفه‌ای خوزستان فراهم کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسن شاهوارپور ب در نشست خبری اولین دوره مسابقات مهارتی سربازان نیروهای مسلح ضمن گرامیداشت (۱۳ آبان) روز شکست هیمنه آمریکا جنایتکار اظهار کرد: جنایات اسرائیل اشغالگر و آمریکا جنایتکار در سرزمین‌های اشغالی غزه را محکوم می‌کنیم و به روح شهیدان والامقام غزه مظلوم درود می‌فرستیم.

فرمانده سپاه خوزستان گفت: سربازان یکی از اعضای اصلی و بسیار مهم نیروهای مسلح هستند؛ سربازان ما جوانانی هستند که در سن ۱۸ سالگی و بعضاً ۲۲ سالگی وارد نیروهای مسلح می‌شوند.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارها و اقداماتی که در دوران خدمت برای سربازان وجود دارد در حوزه امنیت است، تصریح کرد: سربازان در نیروهای مسلح برای ایجاد امنیت در مرزها، ایجاد امنیت در شهرها در مقابل ضدانقلاب، در مقابل دشمنانی که قسم خورده نابودی این مملکت هستند و قصد تجاوز و تعدی دارند به عنوان مهره‌های اصلی و اثرگذار خدمت می‌کنند که مایه افتخار هستند.

فرمانده سپاه خوزستان بیان کرد: ما افتخار داریم که سالیانه هزاران هزار سرباز در نیروهای مسلح در ارتش، سپاه و نیروی انتظامی خدمت صادقانه انجام می‌دهند و در پایان خدمت با مهارت‌هایی که پیش بینی شده و مورد تاکید مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا است، آشنا می‌شوند.

سردار شاهوارپور ادامه داد: اولین مهارت‌ها، مهارت آموزش‌های نظامی است که سربازان باید با آموزش‌های نظامی، سلاح و تجهیزات نظامی آشنا شوند. علاوه بر آشنایی با سلاح و تجهیزات، آشنایی با حرفه‌های پشتیبانی است که کاربری دوگانه دارد؛ افرادی که در مخابرات، آشپزخانه، امور پشتیبانی، بهداری، بهداشت و درمان نیروهای مسلح خدمت می‌کنند، حرفه‌های مشترک هستند یعنی سربازان علاوه بر اینکه در نیروهای مسلح کارایی خود را نشان می‌دهند نیز تجربه گران را برای زندگی آینده خود به همراه دارند.

فرمانده سپاه خوزستان اظهار کرد: اخیراً مقام معظم رهبری با تاکیداتی که به فرماندهان و نیروهای مسلح داشته‌اند، همه سربازان باید مشغول حرفه بشوند یعنی همه زمانی که وارد خدمت می‌شوند حتماً باید تا پایان خدمت یکی از حرفه‌هایی که می‌تواند فرد را توانمند سازد و در بازار کار خودش را عرضه کند، آموزش ببینند.

وی اضافه کرد: ما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتخار داریم که سرباز بعد از اینکه آموزش عمومی را طی می‌کند باید وارد آموزش حرفه شود تا حرفه‌ای یاد بگیرد که زمینه این کار را با کمک مجموعه اداره کل فنی حرفه‌ای خوزستان فراهم کرده‌ایم.

فرمانده سپاه خوزستان گفت: در این راستا سالن‌هایی تجهیز شده و امکاناتی را فراهم کرده‌ایم که سربازان در این مجموعه‌ها با رشته‌های مختلفی که می‌تواند برای آنها به عنوان یک حرفه درآمدزا باشد، آشنا می‌شوند. این کار بسیار خوب چند سالی است که در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خوزستان اتفاق افتاده و سربازان هم خیلی راضی هستند به گونه‌ای که برخی از سربازان عصرها اوقات فراغتی را که در اختیار آنها است، کار آبرومندانه انجام می‌دهند.

سردار شاهوارپور اضافه کرد: البته در ارتش و نیروی انتظامی هم رویه و روند برای این کار در حال دنبال شدن است.

وی اظهار کرد: برگزاری مسابقات یکی از محورهای تشویق سربازان برای اینکه به این مشاغلی که آموزش می‌بینند، امیدوار شوند؛ لذا مسابقاتی در سطح کل نیروهای مسلح در رشته‌های عمومی که در جامعه رایج است و در رشته‌های نیروی مسلح پیش بینی شده است.

فرمانده سپاه خوزستان با بیان اینکه این مسابقات در ۱۵ رشته برگزار می‌شود، تصریح کرد: تعمیرکار برق خودرو، آشپزی سنتی، نانوایی، درب و پنجره ساز پروفیل آهنی، تعمیرکار آبگرمکن دیواری و پکیج، تیراندازی با سلاح سازمانی کلاشینکف، پیرایشگر مردانه، عکاس دیجیتال، امداد و نجات، خود امدادی و دیگر امدادی، نصاب و تعمیرکار کولرهای گازی و اسپلیت، تعمیرکار خودروهای سبک، حفاظت فیزیکی، تعمیر سخت‌افزار تلفن همراه، تعمیر نرم‌افزار برنامه نویسی و آمادگی جسمانی رشته‌هایی هستند که در نظر گرفته شده است.

سردار شاهوارپور گفت: مسابقات اولیه از سوم تا ۲۰ آبان ماه امسال در شهرستان‌های خوزستان برگزار می‌شود که پس از شناسایی، افراد برتر و با توانمندی بالا به مرکز استان معرفی می‌شوند. پس از آن از ۲۵ آبان ماه تا ۱۰ آذرماه معرفی‌ها صورت می‌گیرد و افراد در مرکز استانی بازیابی می‌شوند و آموزش می‌بینند سپس نخبگان و حرفه‌ای‌ها به تهران معرفی می‌شوند؛ همچنین به نفرات اول تا سوم استان نیز جوایزی اهدا خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of