یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ Sunday 3 December 2023

امام جمعه اهواز:

دستانی که دنبال تعرض به تمامیت ارضی ایران اسلامی هستند را قطع می‌کنیم

امام جمعه اهواز گفت: هر کشوری که بخواهد تعرض کند نه تنها به هیچ عنوان اجازه این کار را نخواهیم داد بلکه برای دفاع از سرزمین خود آماده‌ایم و دستی که بخواهد تعرض کند را قطع می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدانبی موسوی‌فرد امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته اهواز که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: بنیان خانواده از با ارزش‌ترین بنیان‌ها است که دشمنان با تمام تلاش به دنبال سست کردن آن هستند.

وی با اشاره به این‌که از زیربناترین و اصول معاشرت حیا است بیان کرد: حیا سکوی پرش به سوی همه خوبی‌ها است و انسان اگر با حیا تربیت شود دیگر لازم نیست بسیاری از ارزش‌های دینی را از او مطالبه کرد، در روایت آمده که اسلام عریان و لباس آن حیا است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان خاطرنشان کرد: تمامی حیا سرشار از خیر است و صاحبان دین و غیرمتدینین اگر حیا در وجود آنها ایجاد شد آنها را از قبح حفظ می‌کند. حیا در چشم، گفتار و رفتار انسان باید وجود داشته باشد.

وی با اشاره به این‌که بنا به تعبیر رهبرمعظم انقلاب دشمنان بر دو مسأله اعتیاد و شهوت‌رانی یا مسائل جنسی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، گفت: شهوت‌رانی عامل شکست کشورهای اسلامی همچون آندلس و امروزه ترکیه است. خداوند در توصیه به هر مدیر و رهبری ابتدا خود را خطاب قرار می‌دهد در همین راستا مسئولان و مدیران در انقلاب اسلامی ابتدا خودشان باید تلاش کنند.

موسوی‌فرد با تأکید براینکه دشمن بر روی مسئله‌ای دست گذاشته که اگر از خانواده گرفته شود سبب بی‌ارزش شدن خانواده می‌شود، ادامه داد: در حوزه فردی و اجتماعی هر کسی باید به وظیفه خود عمل کند.

امام جمعه اهواز عنوان کرد: جوانی که وقت ازدواج او است و فرهنگ غلط مانع از این امر می‌شود با خودنمایی یک فرد باید چکار کند. حتی در کشورهای بدون دین نیز به دنبال تعیین حد و مرز هستند.

وی با اشاره به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نسبت به ناهنجاری‌ها، اظهار داشت: نباید نسبت به این اصل کوتاه باشیم. همه ما تذکر زبانی بدهیم چرا که در این صورت بخش عمده‌‌ای از مشکلات برطرف می‌شوند همچنین دستگاه‌ قضا و مسئولان نسبت به هنجارشکنی‌ها اهتمام ورزند.

موسوی‌فرد با اشاره به این‌ که توجه ویژه به آسیب‌دیدگان سیل مطالبه مردم است گفت: نسبت به وضعیت افسارگسیخته اقتصادی و معیشتی برنامه‌ریزی شود چرا در یک خیابان چندین نرخ کالا وجود دارد. مردم ناتوان و غیربرخوردار قادر نیستند بسیاری از محصولات را تهیه کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان با اشاره به سرنگونی هواپیمای جاسوسی آمریکا بیان کرد: مرزها خط قرمز ما هستند و این سرنگونی دو پیام آشکار دارد، نخست اینکه بدانند هر بیگانیه‌ای که به مرزهای آبی، خاکی و هوایی ما تعرض کند با تمام قدرت به دنبال نابودی آن خواهیم بود.

وی ادامه داد: پیام دوم این سرنگونی به آمریکا است که تنها راه دشمنان احترام به تمامیت ارضی و منافع ملی است. هر کشوری که بخواهد تعرض کند نه تنها به هیچ عنوان اجازه این کار را نخواهیم داد بلکه  برای دفاع از سرزمین خود آماده‌ایم و دستی که بخواهد تعرض کند را قطع می‌کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of