سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ Tuesday 23 July 2024

مدیر واحد خدمات حمایتی محک :

کودکان مبتلا به سرطان در مناطق سیل‌زده خوزستان حمایت می شوند

بهناز آسنگری: محک آمادگی خود را برای برآورده کردن هر گونه نیاز دارویی ۴۸۶ کودک مبتلا به سرطان در این مناطق اعلام کرده است.»

یکپارچه‌سازی خدمات درمانی و حمایتی در سراسر ایران به عنوان یکی از رئوس برنامه‌‌های راهبردی محک از سال ۱۳۹۶ در دستور کار این مؤسسه قرار گرفت، تا تمامی کودکان مبتلا به سرطان در سراسر کشور بتوانند با بهره‌مندی از این خدمات یکپارچه مراحل درمان خود را با کیفیت بیشتری پشت سر بگذارند. این در حالی است که حمایت از تمامی کودکان مبتلا به سرطان کشور یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این مؤسسه از ابتدای تأسیس تا کنون بوده است. در همین راستا محک از ابتدای فعالیت خود تا پایان سال ۱۳۹۷، ۱۴۱۱ کودک مبتلا به سرطان ساکن استان خوزستان را تحت حمایت خود قرار داده است. از آنجایی که این مؤسسه خود را نسبت به ارائه خدمات درمانی و حمایتی به تمامی فرزندانش مسئول می‌داند، پس از وقوع حادثه ناگوار سیل در استان خوزستان واحد خدمات حمایتی این مؤسسه اقدام به پیگیری شرایط کودکان تحت حمایتش در استان‌های سیل‌زده از جمله استان خوزستان کرد.

بهناز آسنگری، مدیر واحد خدمات حمایتی محک در خصوص تعداد کودکان تحت حمایت محک در مناطق سیل‌زده استان خوزستان گفت: «مددکاران اجتماعی محک پس از وقوع سیل در استان‌های کشور از جمله استان خوزستان اقدام به پیگیری شرایط کودکان تحت حمایت این مؤسسه در این مناطق کرد. در پیگیری‌های انجام شده مشخص شد ۴۶۸ کودک مبتلا به سرطان تحت حمایت محک، در مناطق سیل‌زده استان خوزستان سکونت دارند. همچنین محک ضمن برقراری ارتباط با پزشکان آنکولوژیست مناطق سیل زده، آمادگی خود را برای برآورده کردن هر گونه نیاز دارویی کودکان مبتلا به سرطان در این مناطق اعلام کرده است.»

مدیر واحد خدمات حمایتی محک در پایان افزود: «ما هر روز زیر سقف محک، به وسعت تمام ایران، شاهد پدران و مادرانی هستیم که خبر بیماری فرزندشان چون سیلی بنیان‌کن زندگی‌شان را در برمی‌گیرد. باور داریم تحمل رنج و اندوه ناشی این اتفاقات تنها با مشارکت تمامی مردم ایران‌ و استمرار این همراهی برای رسیدن به روزهای روشن ممکن خواهد بود.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of