جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ Friday 9 June 2023

سامانه بارشی تا سه شنبه بر خوزستان حاکم است

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد از امروز تا اواسط وقت روز سه شنبه استان تحت تاثیر سامانه بارشی قرار دارد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: به علت استقرار این سامانه به ویژه طی امروز و فردا بر روی استان، در بیشتر نقاط وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق و در نقاط مستعد ریزش تگرگ و در ارتفاعات احتمال ریزش برف پیش بینی می شود.

وی افزود: خطر آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها، صاعقه، پدیده مه رقیق و کاهش دید، وزش باد شدید و آسیب به تاسیسات و… وجود دارد؛ طی امروز شمال خلیج فارس مواج و طوفانی است.

سبزه زاری ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته اهواز با ۲۹٫۸ و ایذه با ۱۰ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را داشتند و حداقل دمای اهواز ۱۷٫۶ و حداکثر ۲۹٫۸ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

بر اساس این گزارش بیشترین میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته در حسینیه اندیمشک ۶.۵، صفی آباد دزفول ۳.۷، کشاورزی اهواز ۳.۶، رامهرمز ۲.۹، شوش ۲.۸، اهواز و بستان ۲.۶، لالی ۲.۳، گتوند و شادگان ۲، شوشتر، بندر ماهشهر و آبادان ۱.۸، امیدیه و آغاجاری یک، مسجدسلیمان ۰.۷، بهبهان و هندیجان ۰.۳ میلیمتر گزارش شده است‌

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of