جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ Friday 9 June 2023

یاسین کاوه پور:

شهروندان آبادان باید مطالبه‌گر باشند

شهردار آبادان گفت: تا زمانی که سازمان‌ها و شرکت به مسوولیت اجتماعی خود در آبادان عمل نکنند شرایط همینگونه خواهد بود، شهروندان آبادان باید در این راستا مطالبه‌گر باشند.

به گزارش پایگاه خبری رکن ۴ ، شهردار آبادان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: بعد از حادثه متروپل، بخشی از تشکیلات ستادی شهرداری دچار مشکل شده بود و تعدادی از نیروهای انسانی در محل کار خود حضور نداشتند ، در حوضه مالی مشکلات انباشته داشتیم و با عدم انضباط مواجه بودیم ، شهرداری آبادان حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان بدهی داشت ، بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان مطالبات بیمه تامین اجتماعی از شهرداری آبادان بود و بیش از ۲۰۰ میلیارد اجرایه های مکرر و مستمر، که به حساب شهرداری اضافه می شود.
وی در ادامه عنوان کرد: شهرداری آبادان در حال حاضر ماهیانه حدود ۴۵ میلیارد تومان برای هزینه های جاری به جز هزینه های عمرانی نیاز دارد تا بتوان مسیر را طی کند، درحوضه خدمات شهر مشکلات عدیده ای وجود داشت که موجب نارضایتی شهروندان شده بود که می توان به انباشت زباله و نخاله ها اشاره کرد،پروژه های عمرانی تعطیل و در بخش پرسنل با مشکلات قرارداد و دستمزد روبرو بودیم.
یاسین کاوه پور افزود: سعی کردیم مشکلات را در حوزه‌های مختلف در سه بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تعریف و به صورت تدریج رفع کنیم.
وی انضباط مالی را تنها راه موفقیت شهرداری آبادان با توجه به شاخص‌های مالی عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا یک بازه زمانی برای رسیدن به نظم مالی و اداری در شهرداری آبادان در نظر گرفته شد زیرا ابتدا باید به نظم رسید تا بتوان برای شهر کاری کرد، تمام توان ما بر ارائه خدمات شهری مناسب به شهروندان متمرکز است، امیدواریم در دولت سیزدهم که نگاه متفاوتی به آبادان دارد ردیف اعتباری مناسبی برای اجرای طرح های عمرانی در این شهر تعریف شود.
ایشان به کمبود نیروهای خدماتی در شهرداری آبادان خبر داد و افزود: برخی نیروها در شهرداری بدون مسوولیت بودند و از چهار ماه پیش ساماندهی این نیروها را در دستور کار قرار دادیم، هم اکنون ۱۰۰ پاکبان در حال خدمات رسانی هستند که برای خدمات دهی مناسب ۴۰۰ پاک بان کمبود داریم و به حدود ۲۰۰ نیرو نیز برای حمل زباله نیاز است، در راستای پاکسازی معابر در چهار ماه گذشته بیش از دو هزار سرویس نخاله جمع آوری شده، بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ باکس زباله در نقاط مختلف شهر جانمایی شده است.
شهردار آبادان با اشاره به خریداری بیش از ۲۰ هزار نهال گفت: از این تعداد حدود دو هزار نهال به صورت رایگان بین شهروندان توزیع شد و ۱۸ هزار نهال دیگر از نوع گونه های مختلف در سطح شهر در حال کاشت هستند. کاوه پور بیان کرد: در حوزه عمرانی لکه گیری آسفالت خیابان‌ها انجام شد و همچنان ادامه دارد و در مسیر ورودی و خروجی شهر روکش آسفالت نیز انجام شده است.
وی افزود: زیرسازی و روکش آسفالت بیش از ۷۰ معبر با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند و قرارگاه خاتم درحال انجام است و در سال آینده سعی داریم معابر بیشتری در سطح شهر ساماندهی شوند، در منطقه سلیچ نیز پس از تکمیل طرح فاضلاب به صورت کامل آسفالت می‌شود ضمن اینکه پیاده رو سازی و جدول گذاری در منطقه ذوالفقاری و کوی دریا نیز در حال انجام است.
شهردار آبادان خواستار عمل به مسوولیت‌ اجتماعی از سوی ارگان‌ها و سازمان‌هایی چون پالایشگاه، پتروشمی، ایرانول در آبادان شد و گفت: تا زمانی که سازمان‌ها و شرکت به مسوولیت اجتماعی خود در آبادان عمل نکنند شرایط همینگونه خواهد بود، شهروندان آبادان باید در این راستا مطالبه‌گر باشند.
کاوه پور با اشاره به تقدیم لایحه بودجه سال ١۴٠٢ به شورای اسلامی شهر آبادان گفت: در این لایحه ١٠ هزار میلیارد ریال بودجه برای شهرداری آبادان تعریف و پیش بینی شده است، با توجه به اینکه قانون درآمدهای پایدار مصوب شده و الزام است شهرداری ها بر مبنای این قانون عمل کنند سرفصل ها را بر مبنای دستور العمل های قانون درآمدهای پایدار تدوین و تنظیم کردیم.
وی افزود: یک سری ضعف ها و ابهاماتی در بودجه قبل وجود داشت که سعی کردیم در بودجه ١۴٠٢ آنها را برطرف کنیم تا بتوانیم سال آینده در پروژه های عمرانی قدم موثرتری برداریم و کارهای بیشتری در شهر عملیاتی شود، در بودجه پیش بینی شده سال ١۴٠١ حدود ۴٠ درصد برای سهم عمرانی تعریف شده بود ولی در بودجه ١۴٠٢ حدود ۵٢ درصد از سهم بودجه به عمران اختصاص داده شده و سعی کردیم بدهی هایی که از سال های قبل انباشته شده نیز در بودجه آتی تدوین شود تا در سال آینده با چالش کمتری مواجه شود.
لازم به ذکر است که یاسین کاوه پور در تاریخ ۱۴۰۱/۸/۲۷توسط شورای اسلامی شهر آبادان به عنوان شهردار انتخاب شد و حدود چهار ماه از حضور ایشان در شهرداری آبادان می گذرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of